Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

BALŠÍNEK: Turbulence

Názory

  7:07
Červen 2013 bude zapsán jako jeden z nejdůležitějších měsíců v novodobé historii České republiky. Po bezprecedentním policejním zásahu padla vláda Petra Nečase, všelidovým hlasováním nově zvolený prezident Miloš Zeman jmenoval vládu proti vůli parlamentních stran a nejvlivnější mediální dům v zemi, společnost MAFRA, která vydává deník Lidové noviny, Mladou frontu DNES, iDNES.cz a Lidovky.cz, kupuje společnost Agrofert, která patří jednomu z nejbohatších českých podnikatelů Andreji Babišovi.

Dalibor Balšínek přednášel studentům Slezské univerzity v Opavě. foto: Adolf Horsinek, MAFRA

Andrej Babiš vlastní také politické hnutí ANO, které má ambice uspět v příštích parlamentních volbách. 

Lidové noviny jsou nejstarším českým deníkem, založeným v roce 1893, a jsou ve velmi dobré ekonomické kondici. Přes složité období, kterým Lidové noviny procházely, jsou novinami české inteligence a lidí s kritickým myšlením. Stávající redakce Lidových novin nebude nic měnit na své editoriální politice a zůstane takovou, jakou byla posledních dvacet let, to znamená nezávislou.

ČTĚTE DÁLE:

Současná redakce Lidových novin nikdy nebude podporovat zájmy žádných podnikatelských skupin, politických stran a ve svém složení zůstane nezávislá a bude se řídit profesionalitou, vnitřní redakční diskusí a svědomím. My víme, jaká je naše zodpovědnost, a nebudeme nikomu sloužit, kromě svých čtenářů.

Společnost Agrofert se vydavatelem Lidových novin a dalších publikací akciové společnosti MAFRA stane po schválení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, což by se mělo stát v příštích třech měsících.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!