Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Vážíme si těch, kteří se k nám vracejí

Starostové píší

  1:13
BOSKOVICE - Přípravy na letní turistickou sezónu začínají samozřejmě mnohem dříve, než v červenci.

Boskovice foto: Archiv Boskovic, Jaroslav Parma

Město Boskovice připravuje pravidelně na dubnové zahájení turistické sezóny speciální turistické noviny nazvané Vítejte na Boskovicku. Novinkou pro letošní rok je to, že jsou celobarevné. Turisté zde najdou nejen pozvánky na turisticky zajímavá místa, ale i podrobný přehled provozní doby všech zařízení z oblasti cestovního ruchu.

Boskovice dlouhodobě spolupracují se společností DARUMA, která provozuje na hlavním Masarykově náměstí interaktivní mapu s vyznačenými památkami a dalšími významnými objekty města, doplněnou 20 audiospoty a 2 videospoty. Společnost DARUMA připravila zdarma audioprůvodce městem, kterého si mohou zdarma stáhnout všichni uživatelé mobilních zařízení.

V letošním roce také připravujeme aktualizaci internetových stránek www.regionboskovicko.cz, které v roce 2010 získaly zvláštní cenu ministra pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci v rámci soutěže Zlatý erb.

Boskovice mají dlouhou historickou tradici, která se odráží v mnoha historických památkách. Město velice úzce spolupracuje s rodinou Mensdorff-Pouilly, která vlastní empírový zámek Boskovice a zříceninu hradu Boskovice. Muzeum Boskovicka v těsné spolupráci s Židovskou obcí obnovují významné památky v boskovické židovské čtvrti. K nejznámější z nich - synagoze maior - se v posledních letech přidala židovská očistná rituální lázeň mikve. Nejnovější opravenou památkou je Židovský obecní dům. Z původního panství rodiny Mensdorff-Pouilly město dokoupilo Rezidenci a Zámecký skleník. Všechny výše popsané památky jsou opraveny pro využití turisty a slouží k pořádání kulturních akcí.

Již patnáct let probíhá v parku před Zámeckým skleníkem každé prázdninové nedělní odpoledne Promenádní sezóna, v rámci které se vystřídají hudební tělesa všech žánrů.

Osmý rok mohou děti v prázdninové pátky sledovat pohádky na nádvoří zámku Boskovice v rámci Boskovického pohádkového hřebínku.

Město Boskovice se také rozhodlo revitalizovat areál letního kina, které se proslavilo zejména pořádáním Letních filmových festivalů. V současné době je však potřeba hledat i jiné formy využití. Proto již v loňském roce došlo k oplocení celého areálu a úpravy plochy před promítacím plátnem. Dalšími krokem bude úprava zázemí pro účinkující a hlediště. Letos již máme za sebou úspěšný koncert Michala Davida a před sebou koncert Vojty Dyka na závěr prázdnin. I když prázdniny končí v srpnu, boskovická letní sezóna končí až v říjnu.

O víkendu 3. a 4. října se konají 12. Husí slavnosti – největší akce pořádaná městem Boskovice.

Areál parku u Zámeckého skleníku obsadí trh lidových řemesel. Program v areálu letního kina uspokojí všechny příznivce lidové, folkové, ale i populární hudby. Vše doplní výstava historické i současné zemědělské techniky. Po oba dny bude přístupná vyhlídková radniční věž na Masarykovo náměstí.

Vítáme každého, kdo navštíví Boskovice poprvé. Vážíme si těch, kteří se k nám vrací.

Hana Nedomová, starostka města Boskovice, ČSSD

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!