Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Názory

Stavební očistec. Největším problémem našeho státu je jeho nefunkčnost a nekompetence

Stavba dálnice D49 v úseku Hulín-Fryšták (únor 2024) foto: Zdeněk Němec, MAFRA

Názor
Dálnice D49 v úseku Hulín–Fryšták se letos otvírat patrně nebude, Nejvyšší správní soud v pátek zrušil stavební povolení, a kdy zase začne platit, se neví.
  5:00

Co víme bezpečně, je, že na daném úseku se nestavělo jedenáct let, od roku 2021 se práce rozběhly, ale vypadá to, že se stavba bude opět konzervovat, za desítky milionů navíc.

Námitky Dětí Země bude muset znovu vypořádat ministerstvo dopravy, a to se zřetelem na poslední soudní verdikt. Nestěžujme si na aktivisty, kteří nenávidí dálnice, stěžujme si na úředníky, kteří při přípravě stavby postupovali ledabyle, a tím umožnili soudní spory.

Dostavbu části D49 silničáři zřejmě musí přerušit. Vyhodíme desítky milionů, tvrdí

Zdržování stavby nemá žádný smysl, natož aby bylo k něčemu dobré, nicméně pokud soud prohlásí rozhodnutí úřadů za nezákonné, není to primárně chyba „ekologů“.

Největším problémem našeho státu je jeho nefunkčnost a nekompetence. Máme sice zákon o státní službě, ale výsledkem není, že na příslušných místech sedí kompetentní lidé, naopak. Pak může stavbu blokovat desetiletí parta, která si zvolí nějakou záminku, třeba ekologii, a nikdo není schopen je zastavit.

Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku
Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku

Profesionální trenér sportovců-profesionálů i hobbíků, vytrvalec a závodník, Jan Kempa, je mužem činu. Svůj život obrátil v patnácti doslova...