Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

KAMBERSKÝ: Podfukáři

Názory

  7:27
Akreditační komise vede tři ostré spory s ministrem školství: Josef Dobeš ponechal akreditaci na plzeňských právech, kde zůstává velká část starého kindlovského vedení - včetně bývalé vedoucí studijního oddělení, která dávala politikům potvrzení o zkouškách, jež nikdy nevykonali.

Ministr školství Josef Dobeš na tiskové konferenci po jednání s rektory vysokých škol. foto: ČTK

Josef Dobeš ponechal akreditaci Bankovnímu institutu (BI), který žije ze svých neprůhledných poboček v Maďarsku a na Ukrajině.

ČTĚTE VÍCE:

Josef Dobeš ponechal akreditaci Univerzitě Jana Amose Komenského (UJAK), která má soustavné potíže s kvalitou výuky, donedávna pobočku ve Starém Hrozenkově, přitom však generuje ročně třistamilionový zisk.

Všechna tato rozhodnutí jsou vlastně jen pokračováním praktik, které se na plzeňských právech (i na UJAK, i na BI) zavedly. Buduj klientelistický systém, vyděláš na tom!
Děkan plzeňských práv Kindl říkal: „Chtěli jsme jen systém přátelský ke všem studentům.“ Ministr školství Dobeš jako by jen pokračoval: „Chceme jen systém přátelský ke všem vysokým školám.“ I kdyby se teď premiér s ministrem rozkrájeli na malé nudličky, jejich snaze o zlepšení vysokého školství neuvěří ani jejich PR oddělení.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

1800 plzeňských studentů, možná že i několik tisíc jejich rodinných příslušníků, si bezpochyby poslední krok pana ministra zapamatuje. Doufejme, že osm milionů voličů také.