Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

KAMBERSKÝ: Podfukáři

Názory

  7:27
Akreditační komise vede tři ostré spory s ministrem školství: Josef Dobeš ponechal akreditaci na plzeňských právech, kde zůstává velká část starého kindlovského vedení - včetně bývalé vedoucí studijního oddělení, která dávala politikům potvrzení o zkouškách, jež nikdy nevykonali.

Ministr školství Josef Dobeš na tiskové konferenci po jednání s rektory vysokých škol. foto: ČTK

Josef Dobeš ponechal akreditaci Bankovnímu institutu (BI), který žije ze svých neprůhledných poboček v Maďarsku a na Ukrajině.

ČTĚTE VÍCE:


Josef Dobeš ponechal akreditaci Univerzitě Jana Amose Komenského (UJAK), která má soustavné potíže s kvalitou výuky, donedávna pobočku ve Starém Hrozenkově, přitom však generuje ročně třistamilionový zisk.

Všechna tato rozhodnutí jsou vlastně jen pokračováním praktik, které se na plzeňských právech (i na UJAK, i na BI) zavedly. Buduj klientelistický systém, vyděláš na tom!
Děkan plzeňských práv Kindl říkal: „Chtěli jsme jen systém přátelský ke všem studentům.“ Ministr školství Dobeš jako by jen pokračoval: „Chceme jen systém přátelský ke všem vysokým školám.“ I kdyby se teď premiér s ministrem rozkrájeli na malé nudličky, jejich snaze o zlepšení vysokého školství neuvěří ani jejich PR oddělení.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS1800 plzeňských studentů, možná že i několik tisíc jejich rodinných příslušníků, si bezpochyby poslední krok pana ministra zapamatuje. Doufejme, že osm milionů voličů také.

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!