Pátek 18. června 2021svátek má Milan 15 °C skoro jasno Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Vacek 19.4.2021 14:58

Takový nesmysl pustí tajné služby a on tomu někdo i věří. Je to stejné, jako před rokem, kdy BIS bojovala s agentem s ricinovým kufříkem. Prostě BIS opakovaně vypouští dezinformace a je akorát otázkou, jestli to dělá z hlouposti, nebo se na jejich výrobě i podílí. Ale to je věc našich politiků, aby si v tajných službách udělali pořádek a nedovolili jim, aby z nich dělaly blbce.

P. Berg 19.4.2021 13:27

Satelity Američanů si Rusko podmanit nemůže.

J. Šilhan 19.4.2021 11:21

Už sepsal Jan Schneider článek pro Českou pozici/Parlamentní listy, kde nám vysvětlí, že všichni novináři píšíci o Rusku jsou dementi a jen on události skutečně analyzuje?

J. Kucirek 19.4.2021 11:05

Všechny ty stovky, tisíce lidí zaměstnaných ve zdělovacích prostředcích, kteří na nás chrlí 24 hodin protiruskou propagandu, (komunisti byly proti tomu hadr) si neuvědomi absurditu svého počínání, to nechápu. Jsme divnej národ. Je to nedávno, co jsme lokasky lezli moskevským sovětúm do zadku, celých 40 let, karta se obráti a to samé dělaji, tedy ti co jsou nahoře u válu, jen obrácene. Snad úplně žizní po válečném konfliktu? Slované proti slovanúm, at se pobiji mezi sebou. Komu to slouží, at si každý udělá úsudek sám.

V. Braun 19.4.2021 12:36

Slované proti Slovanům? To jako, že Slovanství má být nějakou zárukou bratrství nebo co?

P. Čech 19.4.2021 13:35

My jsme Slované? Podle mne máme v krvi mnohem více genů germánských a jiných. Slované jsme snad tak ze 30%.

P. Čech 19.4.2021 13:33

Je to dáno ideologií jejich politických stran. Ony totiž ty politické strany z toho žijí. Občanům již dávno nemají co nabídnout a tak je štvou proti sobě jménem velmocenských choutek té či oné velmoci. Z občanů na to reaguje jen pár přitroublých Pražáků, kteří vyřvávají po ulicích hloupá hesla. Lidé mají zcela jiné problémy, které musí denně řešit než živit nějakou nenávist k tomu, koho si momentálně politické strany či hnutí namanou.

Z. Jeřábek 19.4.2021 15:57

Podle toho,jak se smečkují v boji o koryta již před volbami a z toho,že po hadráku se v rámci HAVLOBLUDÁRIA strany zákony staly Společnostmi s rozkrádáním neomezeným placenými občany se ukazuje,že většina t.zv. STRAN ideologii žádnou nemá. Jde jim JEN O KORYTA A MOŽNOST ROZKRÁDÁNÍ,ne o práci pro občany.Hospodáři z kaváren a hospod neměli nikdy vztah k práci a spoluobčanům.

J. Klimecký 19.4.2021 9:05

Nesnášel jsem ruštinu, nikdy jsem se pořádně nenaučil azbuku, nesnášel jsem Rusáky za 68, potom tutlání Černobylu 86, nucení do průvodů na 1. máje a VŘSR. Dále jsem je nesnášel jako hokejisty, jejich chování. Ale co se děje dneska - ta protiruská hysterie - to je jasné, že to je záměr. Tak jako komunisti propagovali nenávist k imperialistickému západu, tak dneska je to naopak a dělá se umělý strašák z Ruska. Přitom v reálu to je tak, že 50% ruského HDP tvoří příjmy z prodeje ropy a plynu do Evropy. Takže Rusko má zájem hlavně na tom, aby Evropa byla v dobré platební kondici a i nadále dávali Rusům many za jejich plyn a ropu. ;-O

J. Šilhan 19.4.2021 11:23

Ze se u nas i v Salisbury potuluje dvojka ruskych agentu, kolem nichz z niceho nic umiraji lide, je proste normalni. Komu to prijde podezrele, ten je protirusky hysterik.

V. Bošková 19.4.2021 8:44

Něco jiného je Rusko a Čína, něco jiného je kultivovaný svět např. skandinávs. zemí, které spolu úzce spolupracují v mnoha oblastech (téměř jak jeden stát), a to silně k prospěchu svých občanů. Měli bychom se od nich učit.

V. Bošková 19.4.2021 8:41

Bohužel i díky Hradu posloužila ČR "centrále" uprostřed Evropy. Dokonalá křižovatka mezi Východem a Západem, monitoring poměrů v býval. postkomunist. zemích, a mít to kousek na Západ. Rusku ovšem pomáhají mj. i různé firmy v západoevrop. zemích "s ruskými kontakty", a cítím, že ani u nás tomu není jinak.

P. Čech 19.4.2021 7:46

Všechno je to jen důsledkem jediné příčiny. Tou příčinou je skutečnost, že některé státysi osobují právo rozhodovat o jiných a vytvářet sféry svého vlivu na planetě Zemi. Smutné je, že státy ostatní se povětšinou dobrovolně do těchto sfér vlivu cpou v klamné iluzi, že některá z velmocí je bude proti ostatním bránit. Je to opravdu jen iluze, o čemž jsme se mohli přesvědčit v dějinách nejednou. Politici a jejich politické strany jsou však, zdá se, nepoučitelní. V zájmu své moci a nadvlády nad občany zemí jsou ochotni i se svými státy do uměle vytvořených sfér zájmů lézt a zrazovat tak své občany. Jde tedy o jediné. O boj mezi t.zv. velmocemi o rozdělení světa na dvě či více sfér zájmů, kde se jim bude snáze vládnout. Je nutno si uvědomit, že nejde jen o Rusko. Jde i o Čínu, USA, ale i Francii, Německo či EU. Všude tam nejde o nic jiného než o získání výhod oproti ostatním A jen to je ten céčkový film, který žijeme a bohužel jsme ochotni i spoluvytvářet.

J. Vacek 19.4.2021 7:09

Státy potřebují mít ve světě podmínky pro rovnoprávnou spravedlivou spolupráci. Pokud se svět umělě rozděluje, pak vznikají různé patologie. Jiný smysl než provokaci (kromě deficitu inteligence) pro zvýšení mezinárodního napětí případ ve Vrběticích mít nemohl. Ať již nějací iniciátoři skutečně cíleně výbuch vyvolali, nebo naše tajná služba nějakou fabulací podnítila v kontextu současné politické situace akci proti Rusku. Jen to ukazuje na patologii rozdělování světa a zahraniční politiky. Je potřeba jednat státnicky. Politika snižování mezinárodního napětí se jasně prokazuje jako základní přístup, aby se mohly problémy řešit a svět mohl fungovat. Cesta je v utváření spravedlivých kooperativních mezinárodních vztahů a bez mentality studené álky. A nepodléhat, probůh, fabulacím tajných služeb.

P. Čech 19.4.2021 7:54

Říká Vám něco rčení "rozděl a panuj", známé již ve starověku? To platí dodnes a my jsme, zdá se, ochotni jej spoluvytvářet k vlastní škodě. Toto rčení platí jak uvnitř států samých, kde politické strany rozdělují uměle společnost svými politickými ideologiemi, tak i na celé Zemi, kde dvě či několik samozvaných "velmocí" se snaží tuto rozdělit na sféry svého vlivu a své nadvlády. Jen o tom to všechno je a kecy politiků na tom nic nezmění. Změnit to mohou jen občané jednotlivých států, že tyto s v é státy nedovolí cpát do zmíněných sfér vlivu (např. Švýcarsko). Jiné cesty totiž není

J. Kucirek 19.4.2021 11:19

Na dúvěryhodné zprávy tajných služeb je vždy spolehnutí. Kdo tenkrát pochyboval, když vpadly USA do Iráku 2003. Všichni jsme tomu naivně věrili. Sadam má chemické a zbraně hromadného ničení. Sadam mrtvej, Irák rozvrácený na věky a zbraně se žádné nenašly. Jedinej, kdo měl tenkrát odvahu říci NE byl Gerhard Schröder a bundeswehr zustal doma. Tenkrát to byly jiné časy. Koudelka brzy dostane druhé vyznamenáni ve kvartýru CIA.

R. Doubravský 19.4.2021 13:12

Sadám chemické zbraně neměl a na otrávení pěti tisíc Kurdů z nouze použil Moskovskyje duchi.

J. Kucirek 19.4.2021 13:40

První Iran Irak válka se odehrávala v 1980-1988 za materielní podpory USA Saddamu Husseinovi proti Iránu. Otrávení Kurdů spadá do této doby. Se začátkem druhé války v Perském zálivu Irák zastavil výrobu chemických zbraní. Po druhé válce v Perském zálivu Irák prohlásil že má ještě zbytkové zásoby 56 281 výbušných zařízení, která nebyla dosud neplněna jedovatým plynem. Rezolucí OSN č. 687 (1991) byl Irák povinen provést veškerá vyšetřování týkající se Ženevského protokolu a zničit chemické zbraně, jsou-li k dispozici. Ty byly zničeny pod dohledem OSN až do roku 1994.

Zvláštní komise OSN pracovala v Iráku do konce roku 1998 - Operation Desert Fox a vnitřní neshody tuto akci OSN skončily. Ke dni 27. listopadu 2002 pracovala Monitorovací, ověřovací a inspekční komise OSN (UNMOVIC) v Iráku na základě rezoluce Rady bezpečnosti OSN 1441. Jedním z důvodů irácké války bylo, že Irák (stále) má chemické zbraně hromadného ničení, které by představovaly akutní hrozbu. To se však nepodařilo potvrdit

J. Kucirek 20.4.2021 13:35

Ještě dodatek, náhodou jsem přišel na vyprávěni Jana Kavana, tehdejšího zástupce CR u OSN. Dosti zajiímavé. www.mojevideo.sk/video/24139/ako_sa_schvalovala_invazia_do_iraku.html

P. Húserka 19.4.2021 6:45

Hodinu po tom čo Lukašenko oznámil ,že CIA organizovala atentát na neho a jeho deti zrazu Babiš a to v sobotu večer príde s touto komédiou. Tým ukázal ,že ČR je vazalom USA bez štipky samostatnosti. USA za to a aj ich vazalské bábky za to zaplatia vysokú cenu....:-/

J. Koutský 19.4.2021 6:28

Rusové sami říkají:„Kam vstoupí noha ruského vojáka,odtud již nikdy neodejde“. A spousta kolaborantů i ve vrcholných státních funkcích se stará o naplňování tohoto rčení.Rv:-P

P. Čech 19.4.2021 7:57

To sice máte pravdu, ale platí to stejně i pro nohy vojáků amerických, francouzských, britských a jiných.

J. Koutský 19.4.2021 8:07

Žasnu ! Ti to také říkají?8-o8-o

J. Kucirek 19.4.2021 11:43

Pane Koutský, NATO a USA maji na 800 základen po celém světě, rusové jen jednu v Syrii. Kdo tady koho ohrožuje? K čemu je to potřeba? Ty základny jsou tam proto, aby zajištovaly vliv a moc a hlavně hospodářské zájmy, výdaje které jsou s tím spojeny, jsou minimální proti tomu co přinesou hospodářsky pro US ekonomiku. Brigadegeneral Mattis svého času ministr obrany se to tímto spúsobem snaží vysvětlit Trumpovi při jeho první návštevě Pentagonu, proč je Trumpúv úmysl snižit americkou vojenskou presentaci ve světě špatná věc. Zdroj: TV ARTE America First - Bilanz einer Amtszeit


Znásilnil mě lékař. Prvně mě muž osahával v deseti. Oběti popsaly své zážitky

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve vlaku, v práci, u lékaře, na táboře. Sexuální obtěžování zažívají především dívky již ve velmi mladém věku, často se...

Sledujeme začátek rituální sebevraždy lidstva, říká Čech s IQ 206

Oficiálně nejchytřejší Čech nepůsobí jako robot, nechrlí ze sebe tisíce... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je jedním z nejchytřejších Čechů, ale jako robot nepůsobí. Při osobním setkání je Karel Kostka, vzděláním učitel,...

Z dětství jsem si nesla zranění, rodinu chceme, říká Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vítězka Miss World, topmodelka, zakladatelka nadace a influencerka Taťána Gregor Brzobohatá přijala další výzvu: právě...