Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Názory

Eurokačka. Vzkaz voličům vyslán, fakticky se nemění vůbec nic

Ekonom České spořitelny Petr Zahradník foto: Česká spořitelna

Názor
STAN, partaj založená lokálpatrioty z malých vsí, náhle objevila své euroledví. Tudíž ministr Martin Dvořák zčistajasna určil muže pro přijetí eura. Leč učinil tak lišácky: anžto vláda odmítá jmenovat vládního koordinátora pro přijetí eura, Dvořák vymyslel ministerského zmocněnce.
  17:17

Aby byla fraška jménem euro-neeuro dokonalá, tak „panem Euro“ bude Petr Zahradník z České spořitelny, který je už teď ministrovým poradcem. Zmocněnce tak máme a zároveň nemáme. A neexistující euro nás nebude stát ani korunu. Vzkaz voličům vyslán, fakticky se nemění vůbec nic.

Koalici štěpí krok ministra STAN kvůli euru, Fiala svolal dohodovací řízení

Pro i proti společné měně existuje mnoho ekonomických a politických argumentů, jejichž studiem se většina občanů nikdy nebude zdržovat. A nějaký hmatatelný výsledek také těžko najít: euro neudělalo ze Slovenska ekonomického tygra a Švédsko se jeho odkládáním nestalo hospodářským trpaslíkem.

Nejlepší by bylo provést celý manévr stejným způsobem, jaký vykouzlili Dvořák se Zahradníkem. Tedy nakrmit eurohujerskou menšinu předstíráním, že jsme měnu přijali, a přitom uspokojit euroskeptickou většinu přidržením se u koruny. Mohli bychom prostě platit eurokačkou.

Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA
Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA

Už jste slyšeli o nové pokračovací mléčné výživě BEBA SUPREMEpro 2 určené dětem od ukončeného 6. měsíce? Nyní můžete tuto nejdokonalejší recepturu...