Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Názory

Natažená ruka. Naštěstí aspoň v případě Liberty zatím vláda peníze nesype

Protestní mítink asi dvou tisícovek zaměstnanců ostravské huti Liberty před hlavní branou firmy. (22. února 2024) foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Názor
Stát se v posledních letech stává v Česku všemocným tatíčkem, jehož zásah žádají lidé při každém problému. Posledním příkladem je demonstrace zaměstnanců huti Liberty Ostrava.
  5:00

Objevily se výzvy, aby vláda zasáhla a pomohla obnovit výrobu či přímo firmu zestátnila. Jde přece o pomoc celému odvětví a strategickému podniku.

Podobně natažená ruka tu byla za covidu, za energetické krize, mají ji zemědělci i výrobci stavebních materiálů žádající dotace na hypotéky.

Naštěstí aspoň v případě Liberty zatím vláda peníze nesype. Doufejme, že jí to vydrží. Produkce oceli je sice důležitá, ale to platí i o dalších výrobách a odvětvích.

A hlavně, příčinou potíží Liberty není nějaký nepředvídatelný zásah zvenku typu čínského viru, ale hospodaření firmy a jejího majitele.

V huti Liberty se vrátí do práce jen stovka lidí z rourovny, zbytek dále čeká

Autor:

Kdy dát dětem první kapesné a kolik?
Kdy dát dětem první kapesné a kolik?

Kdy je vhodný čas dávat dětem kapesné a v jaké výši? To jsou otázky, které řeší snad každý rodič. Univerzální odpověď však neexistuje. Je ale...