Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

Názory

Bijec v rukavičkách. Nehodil by se odborům více ukřičený a přímočarý šéf?

Středula přišel o pravomoci šéfa odborů, o nástupci bude jednat vedení foto: iDNES.tv

Názor
Vypadá to jako humor z béčkového filmu: bosse všech bossů zbaví členství základní buňka, čímž uvolní místo na trůnu. Pro zpoždění při placení příspěvků!
  19:30

Zjistíte-li, že předseda čehokoli zapomněl cosi kamsi poslat, v každé normální organizaci zvednete telefon a věc vyřešíte v klidu a bez ostudy doma, že. Fakt, že kdosi pečlivě čekal, až Josef Středula propásne termín, aby pak celou věc naprášil do Blesku, připomíná jen a pouze podivný pokus o palácový převrat.

Středula není šéfem odborů. Moje lajdáctví, o funkci budu žádat znovu, řekl

Ukáže-li se, že na následujícím odborářském sněmu bude proti dlouhodobé jedničce kandidovat někdo z předsedů jednotlivých silných svazů, mohl by převrat být teoreticky úspěšný. Ale pokud třeba šéf svazu KOVO Roman Ďurčo vyhlašuje „Já určitě ne“, vypadá to spíše na pokus ukázkově zpackaný.

Jinou otázkou však je, zda by se zdejším odborům nehodil méně intelektuální a více, s prominutím, ukřičený a přímočarý šéf, jenž by se pustil s vládou a byznysem skutečně do boje: rozpočet bobtná, zisky firem jsou rekordní, ale reálné výdělky už dva roky klesají.

Ale takového bijce na obzoru nevidět.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!