Diskuse k článku: KAMBERSKÝ: Babiš dominuje české politice právě pět let. Vlevo ouhor, vpravo hrozba

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 22
  • Poslední: 13.6. 2019 18:58
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
A. Reček 28.5.2019 12:15

Babiš existuje ve vládě jen díky socdemáků a komoušů. A právě ti teď od svých voličů dostali na frak, protože po volbách voliče podvedli a netrvali na tom, co prohlašovali před volbami, aby politik trestně obviněný neměl žádnou vládní funkci. Dobře jim tak!

P. Čech 28.5.2019 16:39

Babiš existuje ve vládě jako její předseda proto, že jej do této funkce jmenoval prezident Zeman podle ústavy a také proto, že hnutí ANO 2011, jehož je předsedou, vyhrálo s vysokým odstupem od ostatních volby. Socani jsou ve vládě jen díky ANO 2011, které je přizvalo do koalice. Komouši zaujímají místo jedné z opozic, které máme v poslanecké sněmovně dokonce tři. Je to naprosto nesmyslný důsledek volebního systému podle zásad poměrného zastoupení. Daleko větší smysl by dávala koalice ANO 2011 s SPD, kdy by neexistovala menšinová vláda, ale rovnost hlasů mezi koalicí a opozicemi, které by byly jen dvě.

F. Bernardone 29.5.2019 8:58

Přesně tak! Babiš kašle na výsledky demokratických voleb a z komunistické strany udělal často druhou nejvlivnější stranu i když měla asi 6% hlasů a není součástí koaliční vlády. Je to zneužití demokratickych voleb podle oligarchie východního typu, aby se oligarcha udržel u moci!

F. Bernardone 28.5.2019 9:53

Dovolím si tvrdit, že Babiš už ztratil mandát z posledních voleb, když opomenu to, že trestně stíhaný politik nemá být ve vládě a už vůbec ne premiérem! Jeho vláda stojí na koalici s velmi oslabenou ČSSD za podpory komunistů, kteří by jinak už zmizeli z politické scény, kdyby jich Babiš nepodporoval. ČSSD by měla vystoupením z vlády nechat padnout Babiše, protože by Babiš už ve volbach nedostal tolik hlasů a ČSSD by za tento „dobrý skutek" určitě posílila.

P. Čech 28.5.2019 16:48

Komunisté by zmizeli z politické scény bez násilí a demokraticky jen jedním způsobem. Změnou volebního systému na většinový a dvoukolový, takový jaký máme u voleb do senátu. Jiný demokratický způsob odstavení komunistů od moci neexistuje. Kdyby byly "někde ryby...." Pokud by byly dnes nové volby, hnutí ANO 2011 by získalo mnohem více hlasů voličů než v minulých volbách. Lze jen doufat, že by Babiš utvořil koalici s SPD. Opozice by podstatně ztratily, prototže do sněmovny by téměř s jistotou nebyly zvoleny TOP 09, KDUČSL, STAN a ČSSD. A trestně stíhaný politik? Nkde není psáno, že by nemohl být předsedou vlády. Je totiž podle Listiny základních práv a svobod, která tvoří náš ústavní pořádek n e v i n n ý . Vinu a nevinu naštěstí nestanoví nějaký pan Bernardone a jemu podobní, ale zákony a moc soudní.

F. Bernardone 29.5.2019 8:41

Čechu, Čechu, kde jsem napsal, že je premiér vinný? Napsal jsem „trestně stíhaný!" Umíte číst a přemýšlet? Gramotný podle písemného projevu jste, ale s přemýšlením to bude horší! Asi patříte mezi ty Čechy Čechu, kteří tu tupou českou palici vyměnili za koblihu a místo mozku mají marmeládu!

P. Čech 29.5.2019 13:10

S tou češtinou (pochopením psaného textu) máte problém asi Vy. Napsal jsem, že "A trestně stíhaný politik? Nkde není psáno, že by nemohl být předsedou vlády." A tak to také je. Nikde není psáno, že by trestně stíhaný politik nesměl či nemohl být předsedou vlády. Trestně stíhaný totiž neznamená čímkoliv vinný. Tady není o čem přemýšlet. Věc je naprosto jasná. Pokud by byl Babiš odsouzen (nikoliv novináři a politiky, ale soudem), potom bych se k Vám přidal s tvrzením, že takový člověk nemůže být předsedou vlády. On však odsouzen není a tudíž může dělat cokoliv, co se nepříčí zákonům země.

F. Bernardone 29.5.2019 20:41

Vy to máte v té hlavě doopravdy vypatlané! Nikde netvrdím, že trestně stíhaný je vinný! Problém tkví v tom, že v politice kulturní Evropy by trestně stíhaný premiér odstoupil, natož nastoupil. Vyjímku tvoří trestně stíhaný premiér Izraele Netanjahu, který má nyní i z tohoto důvodu problém sestavit vládu, ale Izrael není kulturní Evropa!

P. Čech 28.5.2019 8:13

Nezdá se Vám, pane Kamberský, že poněkud přeháníte vliv eurovoleb na dění v České republice? U nás jsou důležité naše volby do naší poslanecké sněmovny. A tady politické strany většinu nemají. Ani při započítání KSČM. Je jen chybou, že se nedokáží domluvit Babiš s Okamurou. Společně, v koalici by toho dosáhli mnohem více.

F. Bernardone 29.5.2019 10:10

Čechu, Čechu, na rozdíl od Vás pan Lamberský přemýšlí a ví, že koalicí s SPD by se ve světě Babiš totálně znemožnil a v EU by si ani neťukl!

F. Bernardone 29.5.2019 10:18

Pardón, automatická korekce mně to takto přepsala a patří tam „Kamberský"

P. Čech 29.5.2019 19:16

Co by bylo ve světě je velice sporné. Ve světě totiž nějaká Česká republika je na okraji zájmu. U nás by ovšem Babiš získal 100 hlasů poslanců (v současné době) a mohl by předsedat jednobarevné vládě ANO 2011. Důležité je také to, že by se nemusel opírat o KSČM a stačilo by mu v jednotlivých případech přesvědčit vždy jen jednoho poslance, lhostejno odkud. Co by bylo v EU je mně úplně jedno, ta se do 9 let stejně rozpadne. Už k tomu má nakročeno.

F. Bernardone 29.5.2019 20:47

Co je Vám jedno mne vůbec nezajímá! Pokud bude v ČR takových magorů jako Vy většina, tak to bude problém, ale čeští magoři! Ještě nemáte vyhráno!

A. Stiess 28.5.2019 1:36

Pominu, že autor nezná význam slova úhor.

Horší je, že se snaží vytvořit dojem, že "nalevo" od ANO není silná strana - opak je pravdou - vlevo posiluje marxistické hnutí zvané Piráti, ještě horší než Vladimír Iljič Špidla v dobách své vlády.

P. Čech 28.5.2019 16:54

Tady máte pravdu. Piráti mistrně sázejí na nezkušenost mladých voličů a slibováním legalizace marihuany je lákají. Své levičácké úmysly umně skrývají a hlásají různé anarchistické tendence, které jsou vždy u mladých a nezkušených lidí oblíbeny. A navíc, Piráti mají tolik hlasů voličů jen díky Praze a snad ještě Brnu a Liberci. Opět díky nedemokratickému poměrnému systému, který nedokáže prakticky vygenerovat nadpoloviční vítězství ve volbách jednomu subjektu.

A. Novák 27.5.2019 13:03

součty hlasů v eurovolbách neznamenají vůbec nic. podstatné je jejich zasazení do celoevropského kontextu.

při domácích volbách mají voliči jiné motivace...

M. Mikulec 27.5.2019 12:48

Co ma autor na mysli těmi “nezamýslenymi důsledky globalizace”? Globalizace není náhoda a nizkoprijmove pracující nikdo nechrání před ilegaly. Globalizace devastuje životní prostředí a globalizatori neplatí nic! Všechno to padá na nejmenšího daňového poplatníka. Bodejt by nebyl naštvaný, ze pro nej levice absolutně selhala.

J. Kotala 27.5.2019 9:39

No jo, když vidí bohuša šaškovat s kavárnou na náměstí není pak divu, že socani ztrácí hlasy.

R. Stary 27.5.2019 7:25

Vlevo ouhor v pravo hrozba v prostredku Macocha.

R. Hráček 27.5.2019 3:32

Už to vidím, další prezident Okamůra, předseda vlády Grebeníček, asi mi zbývá jen emigrace.

I. Štípek 27.5.2019 0:16

Vlevo ouhor, vpravo hrozba, v příkopu pěstičkou hrozí Kamberský.

V. Kotas 27.5.2019 6:38

1*

Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Premium

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson přijede s nehudební show. Získejte vstupenky zdarma

Bruce Dickinson | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson se předvede v poněkud netradiční roli. V rámci večera mluveného slova představí svou...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...