Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

MACHALICKÁ: Nechci se dívat na vládu vyhřezlých panděr a sádelnatých laloků

Názory

  12:23aktualizováno  12:40
Nová "úřednická" vláda je prý seskupením vzácných odborníků, ale jen ten, kdo posledních dvacet strávil v hibernaci, by neviděl, že je sestavená především podle toho, jakou míru věrnosti dotyční projevovali prvnímu muži ve státě.

Miloš Zeman na Pražském hradě jmenoval ministry foto: Lidové noviny

To již bylo samozřejmě rozebráno z různých stran a už to není zajímavé. Ani to, že jde o vládu drtivě maskulinní – aby ne, Miloš Zeman si od žádných slepic nenechá do něčeho kecat, jak nám předvedl třeba ve svých memoárech, kde byl k ženám zvlášť uznalý a galantní.

My ženy české ale protestujeme kvůli něčemu jinému. My totiž chceme hezčí vládu. Jako občanky, voličky a osoby řádně platící daně se nechceme dívat na vyhřezlá panděra, sádelnaté laloky, vytahanou kůži, zapadlá očička, předkusy a zákusy, kterých je tentokrát v nové politické garnituře taková převaha, že to skoro vypadá, jako by to vedle lásky k Zemanovi byl další nutný předpoklad.

ČTĚTE TAKÉ:

A to ještě ani tito pánové nezačali vládnout. Jak asi budou vypadat poté, když politici při výkonu funkce skoro vždy ztuční a zoškliví, že? My ale nepřestaneme volat po charismatických, duchaplných a švihorostlých fešácích, jejichž skráně šarmantně zdobí stříbro. Navzdory tomu, že je to stejně jako touha po vládě skutečných odborníků volání osamělého na poušti.

Moc je prý nejsilnější afrodisiakum, ale v případě nové vlády by to mohlo zafungovat, jedině pokud bychom byly v bezvědomí!