Diskuse k článku: PEŇÁS: V jámě Lvové aneb Ukrajina nohatá

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 12
  • Poslední: 10.8.2015 17:56
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
M. Hoblík 10.8.2015 17:56

Ukrajinci si to sami po...! Nezdravící Ukrajinec je jenom produkt takzvaného kapitalismu; sám za to nemůže, ale stal se buranem v důsledku revolučního pokroku.

P. Pastorov 9.8.2015 16:13

vcelku dobrý článek,na kterém mi vadí pouze jediná věc..větu že silnice a chodníky tam vznikly jen díky německému obyvatelstvu,i když je  autor přímo nezminuje...tuto větu jsem totiž slyšel v jednom nacistickém válečném  propagačním dokumentu.Nevím,prostě si myslím,že silnice tam znali,nebyly asi tak hezké asfaltové a betonové  jako tzv.hitlerovy dálnice..ale přesto...

Š. Mayerberger 9.8.2015 10:56

Ukrajince lituji , že nemají štěstí na osobnosti , které by jim vládly. Vládne jim i nadále Oligarchie s nádechem nácků . A s tím Francouzským hercem to fakt přehnali. To už musí být hodně slabý v kramflecích , když jim vadí i Le pardie.

C. Sangrail 8.8.2015 21:33

Myslím, že ono folklorní zevšeobecňování (ukrajinské nezdravení jako příznak východoslovanské letargie) není na místě. Zápaďan navštěvující naše končiny by si zřejmě odnesl podobný dojem. Spíš jde o postkomunistickou nevychovanost než o symptom nějakého druhu slovanské duše. Mně osobně velmi vadilo v Polsku a v Pobaltí, jak arogantně, až drze se chová tamní personál (čest výjimkám), ale vždy jsem si uvědomoval, že u nás to není o mnoho lepší. Rozdíl je pouze v míře, ne v principu.

R. Smatana 7.8.2015 13:07

Len malé oprava: Bulgakov nebol ukrajinský autor, i keď časť života prežil a tvoril v Kyjeve, kde má aj múzeum a sochy . Bol to čisto ruský autor a vo svojej tvorbe to často pripomína.  To je podobný príklad cielene živenej nepresnosti, ako  robiť z Jozefa Gabčíka Čecha Josefa Gabčíka,  Josepha Carla Hella  zo Štiavnice Slováka Jozefa Karola Hella a z čistokrvného nemca Karla IV  najväčšieho Čecha . Nuž - dejiny a názvy robia momentálny víťazi .....

J. Lancik 8.8.2015 20:44

Co to kecate? Jak by nekdo mohl delat z Gabcika Cecha? Cech z tech co bojovavali v krypte kostela nebyl  ani jeden. Az na Gabcika, vsichni byli Moravaci. Morava vsak pro Slovaky a Cechy neexistuje, hanba jim!

C. Sangrail 8.8.2015 21:28

Moraváci jsou také Češi. Jsou občany ČR, tedy Čechy, a mluví česky.

J. Lancik 9.8.2015 8:42

Moravaci nebyli, nejsou a nikdy nebudou Cesi. Jsou sami sebou, tedy jen a jen Moravaci at se vam Cechum libi nebo nelibi. Jazyk obcovaci s tim nema spolecneho vubec nic, napr. v Irsku lide mluvi anglicky, zkuste jim rict, ze jsou Anglani se zlou se potazete. Morava mela zachovat v roce 1918  vernost cisari panu.  Ceskoslovensko nechat Cechum a Slovakum.

C. Sangrail 8.8.2015 21:30

V jádře správná připomínka, jen s tím "čistokrevným Němcem Karlem IV." bych nesouhlasil (a nejen kvůli malému "n"). Ve středověku neexistoval dnešní pojem národnosti. Karel IV. byl "Němcem" stejně jako obyvatelé Čech a Moravy: jako příslušník Svaté říše římské. Nebyl Němcem v dnešním slova smyslu, ani Lucemburčanem, ani Čechem.

J. Vargulič 7.8.2015 11:02

Z Vašeho článku mne zaujaly především ty zcela konkrétní imprese, méně už názorové vyznění..

Š. Apolen 7.8.2015 0:53

Za normálních okolností by tam pustili kohokoliv !

T. Czernin 6.8.2015 22:29

To je vidět, jakej je na Ukrajině bordel!! Za normálních okolností by tam Peňáse vůbec nepustili...

Premium

Do luxusu investoval i Jaromír Soukup. Nejdražší byt v Česku je dál na prodej

Pankrácký mrakodrap V Tower patří mezi nejdražší adresy v Česku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na samém vrcholu stometrového mrakodrapu V Tower na pražském Pankráci jsou dva penthousy, obecně považované za...

iDNES Premium už používá 150 tisíc lidí. Cena nebude mít konkurenci

iDNES Premium | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Unikátní služba iDNES Premium funguje měsíc. Už bezmála sto padesát tisíc čtenářů oslovil mix exkluzivního čtení a...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...