Diskuse k článku: PETRÁČEK: Evropan na telefonu. Jak by asi s USA jednal německý kancléř za Zelené?

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 22.6. 2019 7:55
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Aron 2.6.2019 12:36

Pane Petráčku, jako vždy s vámi více či méně souhlasím, jen mám pocit, že se trochu bojíte říkat věci naplno. Hodně lidí už prohlédlo to co si samo říká liberální politika ale ve skutečnosti s liberalismem nemá nic společného. Proto tolik lidí se odklonilo od liberalismu ke konzervatismu. Co se týče USA a politiky obecně. Svět a politika se chovají už po tisíciletí stejně : Probíhá boj o moc a to různými prostředky. Otevřenou silou nebo její hrozbou, špionáží, intrikami, propagandou. Porazit protivníka lze nejen silou ale také oslabením jeho vůle k odporu. A to je přesně to co dělá současná levičácká propaganda, která se maskuje pod hnutí za lidská práva, gender, politickou korektnost, multikulturalitu, ekologická hnutí. Mimochodem pan Kubera to řekl velmi správně a na správném místě. Kde jinde než na místě, které by mělo křičet a varovat ?

M. Půbal 1.6.2019 23:07

Amerika s Evropou už nepočítá a ani ji nepotřebuje. Příčinou není Trump, ten byl jen spouštěcím mechanismem a je jen vrcholkem amerického ledovce. Svobodný svět je po 20 letech unavený sociálními experimenty, inženýrstvím a konstrukty, vrací se ke kořenům. Garantem poválečné demokracie a prosperity, včetně té německé, pořád jsou a budou USA. Nic na tom nezmění bláboly o jednom evropském telefonu s bábou na konci, celý étos s Němci jako předvojem lidstva je leda k pobavení.

V. Církva 1.6.2019 19:13

Například skutečný Zelený zločinec, který vidí zločince v Trumpovi.

P. Berg 1.6.2019 7:19

Jak by jednal kancléř za Zelené? Asi jako Joska Fischer. Dříve byl zelený anarchista, rozbíjel výlohy, když se dostal do vrcholné politiky, zcela obrátil. Po chybách s migranty ztratila Merkelová autoritu politiků, viz setkání se Zemanem: Angelo, nezvi své hosty na oběd k sousedům.

J. Vacek 1.6.2019 6:55

Měli by si říct, jakým způsobem kooperativně spolupracovat na reformách světového řádu směrem rovnováze zájmů a obchodu, spravedlnosti, kolektivní bezpečnosti apod. A lhát se nemá. I Winning legendárního CEO Jacka Welche prokazuje, a platí to i pro politiku, účinnost principů jako jsou poctivost, otevřenost, stále se učit, respektovat potřebu vyjádřit se, šířit pozitivní přístup atd.

Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...