Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Na Veronském náměstí možná vyrostou nové ordinace

Starostové píší

  1:15
PRAHA 15 - Lidé se již naučili sami aktivně pečovat o své zdraví a vyhledávat lékařskou pomoc v jim dostupné dojezdové vzdálenosti. V Praze je to jednoduché.

V městské části Praha 15 není o lékaře všech specializací nouze. Jen poliklinika zatím chybí. foto: Archiv Prahy 15

Myslím, že také v naší městské části je lékařská péče zajištěna, i když vždy je co zlepšovat. Zatím nemáme poznatky o tom, že by mezi obyvateli byla naléhavá poptávka po takovém druhu lékařské péče, která zajištěna dosud není. Jako představitelé městské části se snažíme dlouhodobě vycházet vstříc lékařům, kteří pečují o naše obyvatele. 

V Hostivaři a Horních Měcholupech působí relativně široká škála lékařů, od praktických až k jednotlivým specialistům. Je zde několik objektů, kde sídlí více lékařů různých specializací pohromadě, ale klasická poliklinika zde chybí. Občané mají možnost využívat objekt velké polikliniky v Petrovicích. Jako menší městská část máme nedostatek vlastních prostor, které bychom mohli využít pro zřízení nových ordinací, přesto zamýšlíme v zatím nevyužitých prostorách objektu na Veronském náměstí část vyčlenit a v budoucnu je nabídnout pro tyto účely.

Setkali jsme se také s komplikací. Při snaze o zřízení nové ordinace nám zdravotní pojišťovna nepodepsala smlouvu. Takový negativní krok je pro novou ordinaci samozřejmě zásadní komplikací.

MUDr. Jana Trková, zástupkyně starosty MČ Praha 15, ČSSD

Autor: