Diskuse k článku: PROCHÁZKA: Klausův klan. Exprezident chce příštím prezidentem svého syna

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 40
  • Poslední: 23.1. 2019 21:50
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Václavíková 23.1.2019 21:49

Hřebejk Klausovi:

Pane Václave Klausi,

oba jsme absolvovali komunistické školy s jejich Občankou a Dějákem, vedenými zcela v duchu Krakonošských pohádek, ale přeci jen už je to nějaký ten pátek. Nemusíme si jistě myslet o politice totéž, abychom ze sebe nedělali časopis Dikobraz s jeho svěžím humorem pro pracující.

J. Václavíková 23.1.2019 21:50

Co se týká otce Karla Schwarzenberga, řekl bych, že zjednodušujete, či přímo lžete, což je hanba. Rozhodl jste se jako ředitel prestižního gymnázia podkuřovat šovinistům a blbcům – vaše věc.

Jedna věc je ovšem mimo diskusi: Karel Schwarzenberg používá velmi přesnou a bohatou češtinu, ale má řečovou vadu – tedy tělesný handicap. To je rozdíl, kterému rozumíte. Oba přeci víme, že Karel Schwarzenberg zná slova naší hymny. A měl byste vědět, co pro tuto zemi udělal, a jaké postoje vůči ní zastával a zastává. Nevíte-li to – vaše ostuda. Co ale víte moc dobře je, že vaším „kté domoff můj....“ se ve skutečnosti posmíváte nikoli neznalosti češtiny, ale fyzickému handicapu.

A to je od vás, řekl bych, trapný. Myslíte, že by Karla Schwarzenberga napadlo „žertovně“ se ptát, proč se – a já se omlouvám - šklebíte? Nenapadlo. A to je ten rozdíl mezi ním a vámi.

Jinak nic ve zlým – Honza Hřebejk

C. Sangrail 23.1.2019 21:39

"Můj syn předvádí názorovou vyprofilovanost velmi dobře, má odvahu foukat proti větru." Jako by to samo o sobě bylo kladem. Názorovou vyprofilovanost předváděli i Hitler a Gottwald a oba měli nepochybně odvahu foukat proti větru, bohužel. A propos Hitler: starý Kennedy s ním sympatizoval. Taky nechal tajně lobotomizovat svou dceru (sestru JFK), protože nevyznávala správné konzervativní hodnoty. Když se ukázalo, že bude do smrti mentálně na úrovni nemluvněte, nechal ji zavřít do ústavu a v životě ji nenavštívil. Děkuji, ale dynastie už nepotřebujeme.

J. Václavíková 23.1.2019 21:50

On spíš proti větru čůrá.

K. Horák 9.1.2019 21:55

A co dynastie Pospíšilů ? ;-)

R. Tichý 9.1.2019 17:29

Prochazka spustil preventivni palbu hnojometem PaL? A neni to brzo, Antone Pavloviči?

P. Čech 9.1.2019 7:29

To jsou jen takové hloupé novinářské otázky a debaty. Naštěstí zde máme zákon, který vyprodukuje prezidenta takového, jakého chce většina lidí. Že to není skutečná většina? To na věci nic nemění. Volit mohou a mají příležitost všichni voliči. Pokud někdo nevolí, ukazuje tím jediné a to, že je mu zcela jedno, kdo bude zvolen. Takový člověk má potom jen jedno právo. Mlčet, protože svobodně nevyužil své volební právo. Že zvolený člověk obvykle není dokonalý? Kdo z nás je dokonalý? Nikdo. A o tom to všechno je. Jde jen o jedno. Demokraticky se popasovat s výsledkem vůle většiny.

P. Pruner 8.1.2019 21:01

V.K. junior by byl velmi dobrým prezidentským kandidátem. V přímé volbě ho bude poněkud handicapovat jeho vzhled, byť to veřejně nikdo nepřizná. Bude záležet na sestavě prezidentských kandidátů - ta poslední byla slabší než ta první.

P. Čech 9.1.2019 7:31

To máte pravdu. Zejména těch slabých tam bylo více. A právě proto vyhrálo to menší zlo.

C. Sangrail 23.1.2019 21:41

V druhém kole prohraje, pokud se do něj dostane. Semknou se proti němu všichni odpůrci klausovství, kteří proti sobě za normálních okolností bojují. Ale pokud proti VK ml. bude kandidovat někdo jako Topolánek či Bobošíková, bude to velmi těžká volba "menšího zla"...

J. Hrzal 8.1.2019 18:35

„Můj syn předvádí názorovou vyprofilovanost velmi dobře, má odvahu foukat proti větru,“

Vyprofiloval se tak skvěle, že se od něho distancovali i vlastní studenti.

"Foukat proti všem dovede každý blb, ale je třeba bezcharakterního manipulátora, aby z toho dokázal "vyfoukat" prezidentství. Dokud obdobná individua neprohlédneme, budou si nás vodit stále.

Ve skutečnosti jde znovu o to vydráždit maximálně emoce voličů, rozdělit je, postrašit a předložit "řešení".

P. Čech 9.1.2019 7:35

V poslední větě pravda. To ovšem dělají každé volby a zejména novináři.Ti zejména rozdělují lidi, maximálně dráždí emoce, straší a "předkládají" řešení. Volební systém za to nemůže. A ten volební systém u volby prezidenta, který máme u nás už vůbec. Ten nakonec dělí lidi jen na dva tábory, zatímco kterýkoliv volební systém jiný dělí lidi na mnoho táborů. Na mnoho nedemokratických stád ovčanů.

C. Sangrail 23.1.2019 21:44

Volební systém do značné míry předurčuje výsledky voleb. Zásadní je rozdíl mezi poměrným a většinovým (ve většinovém systému je hodně časté, že vyhraje kandidát menšiny). Dále je důležitý přepočet hlasů na mandáty, rozdělení okrsků atd. U prezidentských voleb je podle mě problém, že se lidé s prezidentem (nástupcem "tatíčka" a předtím "císařpána") příliš identifikují, chtějí mít prezidenta k obrazu svému, proto to budí takové vášně. V důsledku toho volby připomínají estrádu. Je třeba zapůsobit kondicí, předložit lékařské zprávy, říkat přesně to, co chtějí voliči slyšet...

L. Machala 8.1.2019 12:21

Už aby Junior měl vlastní stranu, poněvadž bez něj by ODS byla volitelná pro mnohem více lidí.

J. Novak 9.1.2019 2:06

Mýlíš se , Machalo. Je tomu právě naopak.

S. Bandera 8.1.2019 11:17

Absurdistan. VK Jr. by se krásně vyjímal na portrétech ve školách a úřadech. Jaký národ, takový prezident

K. Jež 8.1.2019 11:32

Přesně. To už by bylo na emigraci.

S. Bandera 8.1.2019 11:57

Před cca 6 lety bych to považoval za naprosto nemožné. Dnes už bych se tomu ani trochu nedivil

K. Pokorný 8.1.2019 12:17

Tak to bych Klause volil, aby se krásný narcis Jež odstěhoval. Ale když on jenom kecá.

M. Bilkova 8.1.2019 11:01

Jaký otec,takový syn. Hrůza na mne padá,když si představím takovou”osobnost” v čele státu. U nás je však možné vše.Lidé věří slibům a lžím této odporné a zlodějské rodiny.Už otec Klausové okrádal slovenské Židy.

Z. Hrabal 8.1.2019 11:05

... Musíte si najít někoho lepšího, to je vše.

K. Pokorný 8.1.2019 12:18

Žloutková měla toho stahovače králíků, jeho manželka se tak těšila na funkci, a želé zklamal.

K. Šubrt 8.1.2019 10:04

V případě zvolení jednoho nebo druhého v přímé volbě se jen potvrdí ubohost národa s omezenou pamětí, který si nedovede zvolit do svého čela slušně řečeno nekontraverzní osobu.

Č. Ludvík 8.1.2019 10:03

Myslím, že Klaus starší by v přímé volbě neuspěl, a to ani v době, kdy se stal poprvé prezidentem. Moc lidí nefandilo jeho stylu "zhasneme, a dravci ať si zemi rozeberou", nebo "neexistují špinavé peníze". Jeho zpackaná privatizace, bez předem připravených zákonů a pravidel, připravila naší zemi o mnoho stovek miliard. Na stará kolena se z něj navíc vyklubal nechutný fašoun a putinofil, což může imponovat jen hrstce extremistů. No a junior je jen ještě radikálnějším klonem fotra, odpudivým po všech stránkách.

K. Šubrt 8.1.2019 10:09

Bez výhrady souhlasím, jen dodám, že v Českém Absurdistánu je možné všechno /Zeman, Babiš, Rus který je na kandidátce KSČM pro Evropské volby atd./

R. Tichý 9.1.2019 17:28

Nesouhlasim, lžete. Vsichni dostali stejne kupony za 1000 Kč.

Pocatkem marasmu je to, ze naivove PaL ani neuvazovali i zakazu bolseviku (Pithartovo priznani) a jejich uplnemu odstraneni ze spolecnosti. A ti meli vic informaci a kontaktu.

C. Sangrail 23.1.2019 21:45

To nebyla jediná privatizace.

J. Šrámek 8.1.2019 10:01

Když mezi politiky je bída o slušné lidi.Když je to výrazná osobnost,hrozí mu nějaký skandál,třeba se zbraněmi pro armádu,vagony,silnicemi a podobně.Zbývají jen jacísi neznámí a nevýrazní měkkýši.On i ten prezident musí také nějak vypadat.Porovnejte si všechny šéfy politických stran,Tam by měl vyrůst někdo do prezidentské funkce.Známe a máme někoho,o kom lze říci ,,Je to silná osobnost"?

K. Pokorný 8.1.2019 11:15

Kdyby místo želé Drahoše vybrali stateční ostravští voliči fanouška nácků a Landy Harašíma, tak jsme už mohli mít neskutečného prezidenta s krásnou manželkou. On sice není silná osobnost, ale mohl by se střídat se svým dvojčetem, jako u nich doma v Polsku.

P. Aron 8.1.2019 9:05

Václav Klaus rozhodně nikde neřekl že chce aby jeho syn byl presidentem.

Najdete na Lidovky.cz