Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svatba v Gottlandu

Názory

  8:00
Za ženu vezmu si gorilu, myslím, že shodneme se. Má srdce divoké jako já a též je bez konfese, napsal před sto lety František Gellner. Alice Cooper si zase hrál na partnerský svazek s hadem. Lidé se děsili, ale dnes tyhle provokace blednou před suchou zprávou: Karel Gott se oženil.

Karel Gott se v pondělí oženil s přítelkyní Ivanou Macháčkovou v americkém Las Vegas. foto: Bison & Rose

Ta holá věta znamená událost roku a nic na tom nemění, že ji přinesl už 7. leden. A pak že osmičkové roky vystřílely prach.

Papež se žení, zní „nemožný“ novinový titulek. Ale teď je skutečností, neboť v Česku je Gott bohem i papežem. O zlaté slavictví ho sice před čtvrtstoletím připravil Miro Žbirka, ale o vztahovou svobodu se připravit nenechal. Nevěsta Kristova, říká se jeptiškám zasvěceným Bohu. Komu byl zasvěcen Karel Gott? To věděl jen on sám, ale stejně tak věděl, proč si své věčné ženišství střeží. Když se jako první Beatle ženil Paul McCartney, pro fanynky to bylo trauma. Když se ve věku o dvě generace starším žení Gott, před jeho pódiem šílí i vnučky fanynek božského Paula.

Gott dospěl k tradičnímu modelu rodiny v době, jež ho pokládá za přežitek. Snad uvažuje i takto: Byl jsem věčným ženichem fanynek, když se ostatní ženili a rozváděli na běžícím pásu. Teď, když je v módě volnost, zůstávám symbolem věčné touhy právě jako ženáč.

7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství
7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství

Hladina hormonů v těle se v průběhu těhotenství mění stejně jako chutě a jídelníček. Mnoho těhotných také trápí časté nevolnosti. Následkem toho...