Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Názory

VAVRDA: Další šance pro Pešána. Svaz stále čeká na zázrak, který si snad fandové ani nepřejí

Trenér Filip Pešán na tréninku české hokejové reprezentace před turnajem Channel One Cup. foto: ČTK

Názor
Kouč české hokejové reprezentace Filip Pešán se nadále těší důvěře vedení svazu a zůstává v čele národního týmu také pro blížící se olympijský turnaj v Pekingu.
  20:20

Výkonný výbor se k tomuto kroku odhodlal, přestože nebyl spokojený s vystoupením týmu na Channel One Cupu. Manažer reprezentace Petr Nedvěd mimo jiné pronesl, že stále věří v úspěch pod pěti olympijskými kruhy. Tentýž Petr Nedvěd vyjádřil důvěru trenérovi už před vánočními svátky. Snad aby mohl Pešán toto období prožít v klidu tak, jak se sluší a patří.

Ten Pešán, který Nedvěda vedl několik sezon coby člen trenérského týmu libereckých Bílých Tygrů.

Ten Pešán, kterého vedení českého hokeje pověřilo před dvěma a půl lety vedením seniorské reprezentace od sezony 2020/21, přestože měl tehdy ještě platný kontrakt Miloš Říha.

Ten Pešán, který se na sociálních sítích nebojí kritizovat hráče za neúčast na reprezentačních akcích, ale při přímé konfrontaci během tiskových konferencí či na střídačce působí jako hodný kluk odvedle.

Pokud pomineme loňský povedený poslední turnaj Euro Hockey Tour v Praze těsně před MS, co za úspěch u národního týmu se vám ve spojení s Filipem Pešánem vybaví?

Povolá Pešán na olympiádu při bídné formě Jágra s Plekancem?

O jakém zápase si řeknete, že v něm Češi hráli skvěle, že na nich byl vidět čitelný trenérský rukopis? Že na tento výkon dokázali opakovaně navázat?

Pokud marně lovíte v paměti, vězte, že nejste jediní.

Pešán dostal od svazu více šancí než kdokoliv před ním, ani jednu nevyužil. Tato poslední, olympijská je vše, jen ne výsledek koncepční práce. Všech – svazu, Nedvěda, Pešána.

Možná to bude znít zarytému fanouškovi krutě, ale opravdu těmto lidem lze přát, aby případný olympijský zázrak překryl jejich neschopnost?