Sobota 28. května 2022, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Názory

VAVRDA: Další šance pro Pešána. Svaz stále čeká na zázrak, který si snad fandové ani nepřejí

Trenér Filip Pešán na tréninku české hokejové reprezentace před turnajem Channel One Cup. foto: ČTK

Názor
Kouč české hokejové reprezentace Filip Pešán se nadále těší důvěře vedení svazu a zůstává v čele národního týmu také pro blížící se olympijský turnaj v Pekingu.
  20:20

Výkonný výbor se k tomuto kroku odhodlal, přestože nebyl spokojený s vystoupením týmu na Channel One Cupu. Manažer reprezentace Petr Nedvěd mimo jiné pronesl, že stále věří v úspěch pod pěti olympijskými kruhy. Tentýž Petr Nedvěd vyjádřil důvěru trenérovi už před vánočními svátky. Snad aby mohl Pešán toto období prožít v klidu tak, jak se sluší a patří.

Ten Pešán, který Nedvěda vedl několik sezon coby člen trenérského týmu libereckých Bílých Tygrů.

Ten Pešán, kterého vedení českého hokeje pověřilo před dvěma a půl lety vedením seniorské reprezentace od sezony 2020/21, přestože měl tehdy ještě platný kontrakt Miloš Říha.

Ten Pešán, který se na sociálních sítích nebojí kritizovat hráče za neúčast na reprezentačních akcích, ale při přímé konfrontaci během tiskových konferencí či na střídačce působí jako hodný kluk odvedle.

Pokud pomineme loňský povedený poslední turnaj Euro Hockey Tour v Praze těsně před MS, co za úspěch u národního týmu se vám ve spojení s Filipem Pešánem vybaví?

Povolá Pešán na olympiádu při bídné formě Jágra s Plekancem?

O jakém zápase si řeknete, že v něm Češi hráli skvěle, že na nich byl vidět čitelný trenérský rukopis? Že na tento výkon dokázali opakovaně navázat?

Pokud marně lovíte v paměti, vězte, že nejste jediní.

Pešán dostal od svazu více šancí než kdokoliv před ním, ani jednu nevyužil. Tato poslední, olympijská je vše, jen ne výsledek koncepční práce. Všech – svazu, Nedvěda, Pešána.

Možná to bude znít zarytému fanouškovi krutě, ale opravdu těmto lidem lze přát, aby případný olympijský zázrak překryl jejich neschopnost?

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat