Čtvrtek 20. června 2024, svátek má Květa
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

ZLÁMALOVÁ: Žádní pokrytci

Názory

  9:01
Odboroví předáci umějí žít. Odboráři si na nic nehrají. Ministr financí si sice v poslední době zakládá na vytříbených oblecích, když ale zasedne tripartita, nejlépe oblečeným mužem v salonu je Josef Středula, předseda odborového svazu KOVO.

Průvod, který došel až na Václavské náměstí. foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

Obleky od Bosse, luxusní pera. Bohumír Dufek z Asociace samostatných odborů neváhá vyrážet na demonstrace za sociální jistoty s hodinkami Breitling za 120 tisíc korun. Stejný model „ocel v oceli“ nosí i Leonardo DiCaprio. Časomírou se Dufek může rovnat takovým fajnšmekrům, jako jsou Marek Dalík nebo Pavel Bém.

ČTĚTE TAKÉ

Dufek hodinky ani po pozornosti, jíž se jim dostalo, nehodlá sundávat. Na rozpoutání závisti, za niž zájem o své hodinky považuje, prý pravice těžce prodělá. Francouzský prezident Nicolas Sarkozy by mohl vyprávět.

Bohatá šéfka MMF Christine Lagardeová si ještě jako jeho ministryně financí nechávala z fotek retušovat diamantové šperky. Sám Sarkozy si před setkáním s občany potají strhával hodinky Patek Philippe za půl druhého milionu korun. Nic z těch přetvářek mu k druhému mandátu nepomohlo. Odboráři nejsou žádní advokáti slabých, ale normální lobbisté za parciální zájmy svých členů. Tak proč by nemohli nosit breitlingy?

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!