Diskuse k článku: ZVĚŘINA: Strany jsou leckdy programově k nerozeznání

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 10
  • Poslední: 11.9.2018 18:50
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
V. Kotas 11.9.2018 8:27

Strana, nestrana, vždy jde o konkrétního kandidáta. Zda je za ním vidět konkrétní práce v jeho oboru, nebo zda je to jenom kecálek.

P. Čech 11.9.2018 7:57

Pane ZVěřino, nejste Vy náhodou Pražák? Podle Vašich článků to totiž tak vypadá. Problémy Prahy zevšeobecňujete na celý stát a to je zásadní chyba. V ostatních místech a městech republiky je totiž situace zcela jiná. Nějaká ODS, ČSSD, KSČM, KDUČSL, či TOP 09 už téměř nikoho nezajímají. Lidé se ve stále se zvyšující míře přiklánějí k ANO 2011 či SPD. Výjimku mezi politickými stranami tvoří pouze Piráti. Ti však jen proto, že je volí zvýšenou měrou nezkušení mladí voliči, zejména ti, kteří si rádi čuchnou k trávě. V místech, kde voliči již poznali, že Piráti jen kecají a nic kloudného z nich neleze, opouštějí voliči i je. Zatím je to, dlužno říci, jen v málo místech. Zatím se mi Piráti jeví podobně jako tomu bylo s VV.

F. Kusák 11.9.2018 12:12

No, já bych to doplnil, v menších městech a obcích stranická příslušnost nikoho nezajímá, spíše schopnosti konkrétního kandidáta. Někde jsou rádi, že vůbec nějaké zastupitelstvo sestaví. A když Piráti ještě přitlačí na buzeraci zastupitelů, pak si ty obce mohou řídit sami.

P. Čech 11.9.2018 18:46

Schopnosti konkrétního kandidáta by měly být obecě určující. To by ovšem chtělo jediné. Volit tyto konkrétní kandidáty přímo a ne přes nějaké spolky občanů typu politických stran či hnutí. Nic jiného to nechce.

J. Miksik 11.9.2018 7:14

Praha voli ODS, tak to chce opravdu notny kus nepoucitelnosti.

P. Čech 11.9.2018 8:00

Praha je totiž nepoučitelná. Začalo to již v roce 1946, kdy volila komunisty. Přes ODS , ČSSD a TOP 09 se provoluje k Pirátům. Jedna horší eventualita než druhá

F. Kusák 11.9.2018 12:19

Vím, že paní Krnáčová nebyla žádný zázrak, ale dokončila vcelku bez problémů akce, které se vlekly mnoho let a "lítačkou" uzavřela tunel pana Béma. Také si neuvědomuji, že by byla namočena v nějakých korupčních kauzách. No a řídit celkem úspěšně takový politický slepenec, jaký v Praze vznikl, to je myslím i managerský úspěch.

P. Čech 11.9.2018 18:50

Také si to myslím. Zásadní chybou je to, že je nutno při našem volebním systému podle zásad poměrného zastoupení handlovat vždy neefektivní a zcela impotentní koalice politických subjektů. Je zcela jedno, zada se jedná o politické strany či občanská hnutí. Vše v tomto státě a tedy i Prahu, by měli řídit přímo zvolení zástupci občanů a ne nějaké spolky, které se nikdy nedokáží z ideologických důvodů dohodnout. A o tom to je především.

A. Novák 11.9.2018 6:53

komický je boj mezi STAN a Starosty pro Prahu. Že prý Starostové pro Prahu parazitují na dobrém jménu STAN...:o)

ve skutečnosti naopak STAN parazituje na dobrém jménu starostů z všech ostatních politických stran.

z celkového počtu starostů v ČR je členy STAN pouze mizivé procento.

P. Čech 11.9.2018 8:04

Tak, tak. STAN je uměle vytvořené seskupení, které sloužilo poue TOP 09, aby se tato volně prosoutěžila do poslanecké sněmovny. Jeho zásadním omylem a ukazatelem naprosté neschopnosti jsou dvě osoby. Gazdík a Farský. Bez nich by mohlo toto občanské hnutí být již dnes součástí vládní koalice.

Najdete na Lidovky.cz