Diskuse k článku: ‚Nikým nevolená instituce.‘ Babiš chce slabší Evropskou komisi, Jourová mu oponuje

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 80
  • Poslední: 24.5. 2019 14:08
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
T. Hraj 24.5.2019 12:52

Problém není v tom, jestli jsou komisaři příliš politiky nebo příliš pouhými úředníky, ale v mnohonásobném naředění demokracie v procesu jejich ustavení do funkce. Občané státu volí strany => premiér té vítězné jmenuje vládu => vláda navrhuje eurokomisaře => eurokomuisaře jmenuje rada EU a předseda EK, který také sám přiděluje komisařům resorty => EK je nakonec schvalována EP.

Možnost, že by komisaři byli nějakou reflexí aktuálního politického pohybu ve společnosti a systémově reprezentovali vůli voličů je nulová. Ostatně většina lidí ani neví že nějaká EK či komisaři existují, natož co je její funkcí a jaké mají pravomoci.

J. Svoboda 24.5.2019 13:17

Neinformovanost není chyba EK, ale líných lidí, případně líných politiků, kteří tak důležité informace lidem řádně nesdělí.

Pěkný den.

T. Hraj 24.5.2019 13:41

Samozřejmě že JE to chyba systému a ne lidí. Lidi nemohou být politology na plný úvazek, protože chodí do práce (a živí mimo jiné EU instituce ze svých daní). Systém má sloužit jim a ne opačně. Má být proto transparentní, intuitivně pochopitelný a se zřetelnou a přímočarou zpětnou vazbou na voliče. Současný systém není ani jedno z toho.

K. Stržanovský 24.5.2019 12:40

Komise je nevolená, ale lidi tam dosazují ti, které jsme zvolili. Stejně jako do mnoha jiných úřadů.

J. Kunes 24.5.2019 11:49

Je zrejme, proc chce Babis vice moci do rukou Rady. Premieri maji predevsim svoje domaci zajmy a, co se deje jinde, je moc nepali. Takze se s nimi snaz dohodne stylem, ja pomuzu tobe a ty zase me s dotacemi. S komisari je to horsi, protoze tem zadnou protisluzbu nabidnout nemuze.

D. Němec 24.5.2019 12:37

Jasně ! Nějaký nikým nevolený úředník z cizí země ví nejlépe co potřebuje třeba ta naše republika. Ví to líp než naši politici a premiér země. Jaké máme zájmy potřeby a tak. Nevím proč pak máme mít u nás nějaké volby? Stačí když nám bude šéfovat nějaký EU komisař z Německa či Francie. Stačilo poslouchat toho Timmermanna, ten by s námi zatočil že by jsme se nestačili divit. Ten východní EU doslova pohrdá.

J. Svoboda 24.5.2019 13:19

Náměty do konvergenčních programů dáváme my, ty nám EK neurčuje.

Pěkný den.

J. Kunes 24.5.2019 11:38

Babis 'nevi', co chce. V ceske vlade (mimochodem nevolene) nechce politiky, ale tzv. odborniky. Naopak v Komisi chce volene politiky.

J. Novák 24.5.2019 11:23

Tak co, koblihari? Dnes slavnostni obed? Kostelecke parky se separatem a nalozena řepka? A zapijte si to kefirem z Olmy, vecerni vysledek zarucen

K. Jakubec 24.5.2019 12:02

Diskuze není o Vašich obědech a na co máte ...

J. Blatný 24.5.2019 11:01

Samozřejmě, že mu oponuje. Moc ji zkrátka zachutnala. Evropská komise v mnohém připomíná někdejší sovětské politbyro. Ne náhodou i v sovětské pyramidě moci zastávali důležitou funkci ideově-političtí komisaři; takový Stalin byl například původně komisařem pro národnostní problematiku. Problém EK je, že pokud tam nelezou ideologičtí fanatici s vymytými mozky, tupí byrokrati a sociální inženýři (což se i stalo), mohou napáchat takové škody, že vedle nich bude Babiš se svým nejen řepkovým dotačním impériem vypadat jako učiněné neviňátko. S tou EK má Babiš ale absolutní pravdu. Ostatně se svým negativním postojem k migraci také. Bohužel, názorová inkoherence uvnitř hnutí ANO, kdy jeho lidé na velmi důležitých postech zastávají v řadě oblastí naprosto protichůdná stanoviska, je do očí bijící. Tento jev pozoruji již dlouho a tato skutečnost toto politické hnutí nebo stranu alespoň u mne zcela diskvalifikuje. Jeden hot a druhý čehý. Zajímavá taktika. Zdá se ale, že na někoho zabírá.

J. Svoboda 24.5.2019 11:10

Takže Babiš do EK nominoval ideologickou fanatičku s vymytým mozkem, tupou byrokratku a sociální inženýrku.

Ve vládě bude mít to samé ... :o)

Pěkný den.

J. Novák 24.5.2019 11:11

Presne jste to popsal, tak to je

J. Blatný 24.5.2019 11:24

Nevím, jak se názorově projevovala před svou nominací, ale rozhodně mezi ně dobře zapadla. Někteří lidé mají prostě obdivuhodnou schopnost své názory a postoje přizpůsobit požadavkům okolí. Zvláště pak tehdy, kyne-li z toho patřičný prospěch.

J. Svoboda 24.5.2019 11:40

Na co teda Babiš čeká?

Pamatujete na to, jak jednoduše šel vyměnit Telička za Špidlu?

Ono to spíš bude tím, že se mě snažíte něco nakecat :o)

Pěkný den.

J. Blatný 24.5.2019 11:59

Pouze suše komentuji článek a jakékoli snaze vám něco nakecat jsem dalek. Ostatně nemám k tomu žádný důvod. Personální politika ANO je mi u zadku. Máme demokracii, koho si lidé zvolí, toho tam mají. Nikdo jim (zatím) u voleb pistolí na hlavu nemíří. Vadí mně nadbytečné byrokratické struktury EU, vhodné to podhoubí pro (euro)parazity nejrůznějšího druhu. Zřejmě nemáte ani přibližnou představu, co vydržování této taškařice stojí peněz. Ještě že si je Evropská centrální banka tiskne zrychleným tempem.

J. Svoboda 24.5.2019 13:22

Ne, vy jste se vyjadřoval konkrétně k Jourové. A já vám oponoval, že vyměnit eurokomisaře jde velice snadno, takže Babišovi to nutně vyhovuje, když nekoná.

Pěkný den.

J. Blatný 24.5.2019 14:08

Článek je sice o rozporu mezi Jourovou a Babišem, já se ovšem vyjadřuji především k samoúčelnému a nadbytečnému systému EU byrokracie jako takovému a také k pochybným ideologickým premisám jejích hlavních představitelů. A rovněž k názorové obojakosti ANO. Toť vše. Nerozebírám důvody, proč do EK Babiš Jourovou nominoval a proč ji neodvolá. Nejspíš k tomu nějaké důvody měl a má. Nečtu mu však myšlenky, ani mne nezajímají. A k Jourové jsem se vyjádřil pouze v tom smyslu, že zřejmě jedná oportunisticky v souladu s nynější EU doktrínou. Eurobyrokrati zjevně postupují jednotně a zaujímají shodné postoje k různým klíčovým otázkám, hlavně pokud jde o jejich pravomoci a privilegia. Přečtěte si ještě jednou celé vlákno včetně úvodního příspěvku. Oponujete něčemu, co jsem nenapsal.

K. Jakubec 24.5.2019 12:08

Vcelku máte pravdu...a to ještě tam měl Teličku.

R. Folwarczna 24.5.2019 10:54

Směšná hloupost, ale koblihy to žerou jako každou blbinu, co předseda vypustí. Komisaře nominuji strany, které uspěly ve volbách. Tudíž řeči o nikým nevolenych jsou jen další Babišova lež.

Komise ho vyšetřuje, proto používá osvědčené estebacke praktiky, aby jí zneverohodnil. To mu možná zafunguje u jeho ultra fans v Česku, ale jinak je opět mimo.

J. Novák 24.5.2019 11:12

Sokuji me slova koblih - Babis ma vysledky. Tolik tuposti 30 let po sametu

M. Graf 24.5.2019 12:29

Přesně, tolik tuposti volit prolhanyho, zlodejskyho stbaka a ještě říct, že ma výsledky, když i v době konjunktury už několik let neni schopen vyrovnanych rozpoctu...

K. Jakubec 24.5.2019 12:31

Kdyby jste uměl číst a nejen psát , sám by jste výsledky odhalil... doporučuji četbu dat ČSÚ z let 1993 - 2018 . Není zač..

M. Netrh 24.5.2019 10:11

Babiš-Burešova vláda je také nikým nevolená instituce.

J. Pudil 24.5.2019 10:08

Já zase chci aby pan Babiš šel tam, kam patří........

S. Vor 24.5.2019 9:53

a já zase chci aby šli všichní.....

A. Novák 24.5.2019 9:40

je smutné, že diskusi na tohle téma vede Babiš s vlastní eurokomisařkou.

Oponovat by mu měl spíš někdo z opozice, ne? Nebo aspoň "zrádce" Telička...

J. Svoboda 24.5.2019 10:10

Na Teličku si netroufne, protože jeho "kampaň a účelovka" na něj neplatí a kobliha už vůbec ne.

Pěkný den.

M. Vaněk 24.5.2019 9:37

Jourová je rádoby kultivovaná povrchní maloměšťačka, která týden před volbami vyhlašuje "panickou hrůzu z ruského ovlivnění voleb", aniž by se tak dělo, někdo to reálně pozoroval, popsal a jmenoval příklady a vůbec mechanismy, jakými by se to vůbec mohlo z ruské strany účinně a řízeně provádět.

Takovým vemínkům, jako Jourová, je zkrátka Službami možno napovídat cokoliv.

G. Vít 24.5.2019 9:46

Aha. Takže voláte po pravých, hlubokých maloměšťácích. No těch je na politické scéně dost a dost.

Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...