Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

O Grebeníčkovi, Palachovi, vkusu a pravdě

To, že bez vkusu debatuje o Janu Palachovi komunista Grebeníček, ještě neznamená, že s vkusem o něm debatují jiní. 

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Grenenicek ma pravdu a Houda je negramotny
Grebeníček má pravdu a Houda je negramotný. Neví, že Grebeníček byl  v době Pražského jara a vstupu vojsk studentem, který byl ve stávkovém výboru a demonstroval proti vstupu vojsk. Lež Kalouska a dalších parazitů na Palachově odkazu je jasná. Palach byl přesvědčený levičák, už jako středoškolách si četl Marxe a Lenina a podporoval demokratický socialismus. Jediný Grebeníček to v parlamentě připomněl. Ostatní drželi ústa nebo chtěli lhát, že Palach byl pravičák. 
0 0
možnosti

Jozef Gáfrik

17. 2. 2013 20:25
"A právě tuto plíživou „normalizaci“ Jan Palach nechtěl akceptov
"A právě tuto plíživou „normalizaci“ Jan Palach nechtěl akceptovat a bouřil se proti ní."A to je prave ten problem. Nemate jediny zdroj, kterym byste mohl takoveto tvrzeni podlozit.A Zajic uz taky asi nikoho nezajima.
0 0
možnosti
Re: "Nemate jediny zdroj, kterym byste mohl takoveto tvrzeni
podlozit."Kdo v té době žil, ví, jaká byla atmosféra po vpádu spojeneckých (nejenom sovětských) vojsk. Palachovo sebeupálení bylo jasným protestem. Jaké proboha potřebujete "důkazy"? 8-O
0 0
možnosti

J80i18ř17í 98K33o64p18i95s

17. 2. 2013 19:51
V TV pořadu o Janu Palachovi
jsem si všimnul, když ukazovali záběry na nápisy ne zdech jejichž byl autorem, že tam protestoval proti okupaci vojsky Varšavské smlouvy. O KSČ tam nic nebylo?! Tak nevím!
0 0
možnosti
Ona ta vykutálená KSČ byla součástí okupace
To jaksi vyplývá z poválečných souvislostí... ;-)
0 0
možnosti

B.L.Moott

17. 2. 2013 11:05
Oni totiž židé mají takovou sofistikovanou taktiku.
Jejich exponenti je co nejvíc veřejně pomlouvají, aby se o nich co nejvíc mluvilo.  Ať v dobrém, nebo zlém, na tom nezáleží -- o kom se mluví, a hodně, ten je znám a významný. Získává víc a víc moci.Seš, fakt, Olegisi, moc dobrý žid. 
0 0
možnosti

Olegis

17. 2. 2013 8:28
F česku se upálí 5-10 lidí ročně.
Někteří proto že se snaží vyburcovat zákonodárce k lepšímu právu . Aby se třeba nestávalo,  že vám monopolní nadnárodní firma zaplatí,  až když už vás Fu vystěhuje na ulici.Židovský novinář Lederer, který jako první napsal oslavnou (patetickou, místy až dětinsky naivní) brožurku o Janu Palachovi, přiznává, že Palach měl po matce židovskou krev. To není příliš rozšířená informace, ale leccos by vysvětlovala. Nejen to, proč se zfilmování Palachova tématu ujala právě polsko-židovská režisérka Agnieszka Holland, ale vůbec to, proč se na Palacha nesmí téměř sáhnout a proč se ozve takový mediální a kulturně-frontový povyk pokaždé, když tak někdo přesto učiní, jako před několika dny po výrocích Miroslava Grebeníčka.http://www.prvnizpravy.cz/sid=v65nefbsd5gl6ni4flbrhkaho6/sloupky/odmitneme-glorifikaci-jana-palacha/
0 0
možnosti

B.L.Moott

17. 2. 2013 10:59
Nejseš taky náhodou žid, popřípadě Žid?
Podle toho tvého jména soudím.Jak jsi k němu přišel?
0 0
možnosti

B.L.Moott

17. 2. 2013 5:54
Palach nezemřel tragickou smrtí!
Přemluv bábu není umělecké dílo, nýbrž ideologická agitka!!Třebaže bylo zrežírováno oblíbeným normalizačním umělcem Petrem Zelenkou, absolventem FAMU po roce 90.Tvrdíš, soudruhu, že nechceš psát o Palachovi -- tak o něm nepiš!!!Dokonce to předešlé zde tebou přispěné vše pod dotyčným titulkem sám vymaž!!!!
0 0
možnosti

Marek Kyncl

18. 2. 2013 2:01
Přečetl jsem si Váš příspěvek
Přečetl jsem si Váš příspěvek a bezděky mne napadlo pořekadlo o potrefené huse.
0 0
možnosti

Marek Kyncl

17. 2. 2013 4:37
Nechci psát o Janu Palachovi
Nechci psát o Janu Palachovi nic špatného, protože zemřel tragickou smrtí proto, aby si z něj političtí karieristé mohli udělat námět pro své diskuze a bezduché spory. Národ ani neprobudil ani nešokoval ani nevyvedl z letargie a podřízenosti. Jaké měl ve skutečnosti úmysly si musíme buď domyslet nebo se nechat poučit od Palachologů, kterých v poslední době utěšeně přibývá. Obyčejný člověk nemá v Čechách a na Moravě povahu bojovníka a proti zaběhnutým pořádkům protestuje leda tak drobnými zlmyslnostmi a vtípky nebo při hospodských řečech. Zato jsme alespoň tvořiví a pracovití. Právě díky těmto vlastnostem jsme se měli i za socializmu mnohem lépe než naši věčně stávkující sousedé Poláci, nebo Maďaři, kteří se kvůli tomu, aby si mohli koupit pár cetek ze západu, už za minulého režimu strašlivě zadlužili. Normalizace tedy nebyla proti duchu národa, ale naopak s ním šla v naprosté harmonii. Nelze o tom psát hrdinské eposy, ale dá se s tím žít. Za více jak dvacet let svobody se nám tyto vlastnosti podařilo ještě prohloubit a tak se naše mládež již neupaluje, zato tvoří umělecká díla typu "Přemluv bábu". V procesu evropské integrace se jako celek neproslavujeme demonstracemi, jako Řekové, Španělé, Portugalci a Francouzi, ale stále propracovanějším systémem korupce a drobného rozkrádání. Jako jednotlivci na druhou stranu platíme za relativně slušné lidi. Jak lze tedy vypozorovat, s hlediska národní morfologie se změnilo a změní málo, a to navzdory permanentním pokusům vypořádat se s historií, vytvářet hrdiny, padělávat rukopisy, které by nám měly dodat onu velkolepost, jejíž nedostatek některé naše elity tolik znepokojuje.
0 0
možnosti
Sázím na experiment
Lidé jsou si podobní, etologii mají skoro stejnou, antropologie zná tendence, sklony. Ovšemže experiment neznamená opakování doslova, při policejní rekonstrukci už nikdo neumře, ale fakta se doladí. Případně vyřadí nemožné a nepravděpodobné. ´68 se stálo proti tankům, někdo na nich viděl rusy, někdo komunisty, jak byl kdo nastaven, co ze života pochytil. Studenti se neschovávají, vyjma mne a mé třídy, na chmelové brigádě na nás nalétával vrtulník s kulometčíkem klasicky vysunutým. Profesor , co nás ráno vzbudil výkřikem "ty svině", neboť poslouchal transistorák pod dekou, zavelel ústup do nesundané chmelnice. Vrtulník nahlásil rozprášení houfce kontrarevolucionářů, při evakuaci později náš bus srazil do škarpy ruský pásový dopravník. Tedy pocit ohrožení a adrenalinu byl jiný, než dnes z dopravních nehod.Kolaborace rostla ze dne na den, konce nevidět. Kolaboranti potvrzeni už tolerancí v srpnu. Jedinný kdo v Poděbradech hnán k zodpovědnosti, byla paní na veřejných toaletách tvaná lidově hajzlbába, která věrná svému členství ve straně asi vyvěsila ruskou vlajku na uvítanou. Tedy ne ona osobně, ale záchodky zmalovány příšerně.Kdo nebyl ukotven jinde a hlouběji, mohl mít naléhavé a zoufalé pocity. Konečně moje matka spálila otcův archiv co udržela celá 50. léta, tehdy byla mladší, naivnější a silnější. V srpnu šel do kamen, zbyla mi snad pohlednice, vizitky pod stromeček; ač otec hrál divadlo s Čapkem, nemám jeho jedinný text.  Tedy studium reálií je první krok.  Naše politika nemá ani na ochranu lidu před solárními raubíři, natož na historická fakta. Stejně publikum nalítne na film, neb už neroslišuje mezi televizí a realitou.
0 0
možnosti

B.L.Moott

16. 2. 2013 15:37
KDYBYCH JÁ BYL NOVINÁŘEM,
a měl psát něco o Palachovi, kterého jsem zaživa jednou letmo zahlíd a připadal mi nezajímavý -- přesto za jeho obětí celý svůj příští život stojím...Tak tedy, kdybych já byl novinářem, a měl psát o Palachovi, tak bych si sehnal světlovlasou holku s bradavicí u nosu, která se tenkrát jmenovala Eva Bednáriková. Tipuji, že o ní ví pan Jiří Gruntorád z Libri Prohibiti.Poněvadž však zdejší Houda novinářem není, plní břicha obyvatel žvaněním.Z něhož, na rozdíl třeba od guláše, žádná síla není, a proto to tak mentálně chabě okolo mne všechno vypadá.
0 0
možnosti

Marek Kyncl

18. 2. 2013 1:58
Pokud byste chtěl být
Pokud byste chtěl být novinářem, doporučoval bych Vám trochu si vylepšit psaný projev a znalost gramatiky.
0 0
možnosti

Ben

16. 2. 2013 14:20
Tak nevím
V době  let 1968-69 mě zajímaly jiné věci  než politika a Palach, a to panenky, kočárek a mít dost kamarádů s kterými si můžu hrát. Pak jsem vstoupila do instituce zvaná škola, kde se o Palachovi samozřejmě neučilo, pouze učitelé, kteří neměli strach nám to nenápadně v rámci výuky sdělili. Pak přišel rok 1989 a Palach byl vynesen na světlo boží a začalo se o něm mluvit. Říkalo se, že se upálil proto, aby vyburcoval lidi z letargie , aby se začali bránit proti normalizaci. Tak jsem si o tom něco přečetla abych měla informace, když už nás to ve škole neučili. A zase byl klid. A nyní po po 23 letech od změny režimu se najednou dozvím, že bojoval proti komunistické totalitě, což je tak trochu posun od toho co jsem si  dříve  přečetla . Musím říci, že dost článků s různými názory o té době si lze přečíst na Britských listech,  jinde ne. Zajímavý je např. názor paní  Lenky Procházkové, která jak říká komunisty nemusí /vždyť byly v disentu/ , ale také jí  vadí to co se nám nyní  politici snaží vsunout do naší historie  .  Jinak děkuji za pěkný článek. 
0 0
možnosti