Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

O jedné veřejné diskusi. A jedné prohrané bitvě profesora Franze.

Studenty v zaplněné aule pražské Vysoké školy ekonomické nepřesvědčil ani Přemysl Sobotka, ani Vladimír Franz.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jedlička

25. 11. 2012 14:21
Slaboučcí byli kandidáti a slaboučký je i článek
Omlouvám se, ale nedočetl jsem do konce, přežvýkat tolik vaty opravdu je těžké.President = předseda..... předseda čeho?Ve Švýcarsku považují funkci prezidenta za nesmyslné reziduum feudalismu.A lze s nimi jenom souhlasit. A funkci prezidenta zrušit po švýcarském vzoru.Když zadlužením neexistujícího státu u velkých bank Masaryk zajistil vznik státu, bylo třeba (i přes upřímnou nenávist, kterou k němu "politické elity" chovaly) se mu nějak odměnit, dostal tedy hrad (a koně a princeznu :-), už to byl starý člověk a na skutečné vedení státu neměl. A tím vznikla tradice. Když se kriticky poohlédneme na defilé českých prezidentů po Masarykovi je to skutečně smutná podívaná.
0 0
možnosti
Pane Jedličko, zapoměl jste
Pane Jedličko, zapoměl jste na Háchu, byl skutečně sám proti všem a  byl skutečný čestný člověk. Čest jeho památceP.S: Všichni ostatní po Háchovi byli jako kal ze dna...
0 0
možnosti

Urvisu

25. 11. 2012 21:39
Čest památce Ludvíka Svobody, vy blbe.
0 0
možnosti
Pro blba .každý blbec!! On
Pro blba .každý blbec!! On Svoboda byl lidumil, ale jen naoko!
0 0
možnosti

Urvisu

27. 11. 2012 6:08
O žádném vojáku, který se přímo účastnil bojů na frontě, nikdy neříkejte, že je lidumil, krev na rukou člověka změní. Generál Ludvík Svoboda se dopustil určitých nezbytně nutných kompromisů během své normalizační kariéry, to však českým občanům nezabrání vidět a vážit si Svobodova státnického významu.
0 0
možnosti
Vždyť píšu že byl lidumil jen
Vždyť píšu že byl lidumil jen na !oko!. Ty nezbytné kompromisy byl komunistický boj o moc! A jaký to byl státník?  Co tak významného provedl. Spíš byl o chlup slušnější nez ty kurvy kolem, ale jak mluvit o slušnosti když nechal popravit své spolubojovníky od Sokolova????
0 0
možnosti

Urvisu

27. 11. 2012 9:47
Byl to voják, Ludvík Svoboda si svůj osud zcela svobodně nevybral, takže vaše osobní útoky na jeho morální integritu jsou laciné, směšné, žádný člověk nesní o tom, aby se stal vojákem a mohl zabíjet jiné vojáky. Být o chlup slušnější dokáže měnit celé dějiny, já nejsem zvědavý na nějaké zpětné věcné analýzy, kdy "po bitvě je každý generál", chcete-li soudit člověka, vraťte se v čase do okamžiků, kdy on musel vytvářet budoucnost, kterou vy vnímáte jako minulost. Historická fakta vznikají pod vlivem faktorů, fakta posbíráte jako oblázky, faktory mají povahu čisté energie, jsou neuchopitelné.
0 0
možnosti

Pocono

26. 11. 2012 7:46
Háchova činnost ztratila
Háchova činnost ztratila jakékoliv morální opodstatnění, když po atentátu na Heydricha a následujícím masakru v Lidicích odmítl rezignovat a dělal stafáž německému běsnění.
0 0
možnosti
Asi by to chtělo studovat
Asi by to chtělo studovat jiné prameny než ty komunistické!
0 0
možnosti