On-line s Petrem Gandalovičem

Petr Gandalovič, místopředseda ODS | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

UKONČENO

Zatímco ČSSD rozjíždí ostrou předvolební kampaň, ODS se jen svléká do plavek cestou do Chorvatska. Jednou z tváří netradičních billboardů je i Petr Gandalovič, exministr zemědělství a poslanec za ODS. Na vaše otázky odpovídal na serveru Lidovky.cz.

položených otázek: 47 | jak se správně ptát | Aktualizovat
  1. Otázka má být stručná a jasná, maximálně tři řádky.
  2. Není možné reagovat na otázku zakládající se na externím odkazu.
  3. Přestože konfrontační otázky vítáme, nesmí překročit hranici slušnosti.
  4. Nepište otázky VELKÝMI PÍSMENY.
  5. Podepište se.
  6. Neopakujte dotazy, které už položili jiní.

Zodpovězené otázky

OTÁZKA (8.7.2009 14:21) Kateřina
Dobrý den, kdy ODS odstartuje skutečnou předvolební kampaň a jak bude probíhat? Myslím, že "nahaté" billboardy nestačí, když už Paroubek horlivě objíždí Česko. Díky za odpověď.
ODPOVĚĎ (8.7.2009 15:01)
To je správná otázka - my jsme skutečně chtěli o prázdninách spíše pobavit než "obtěžovat" politikou. Od poloviny srpna budeme mít vážnější témata, především boj proti krizi, vzdělanost, zdravotnictví a životní prostředí.
OTÁZKA (8.7.2009 10:56) Kavková
Zajímalo by mě, čí byl nápad na ten bilboard, kde jste v trenýrkách. Já osobně to považuji za naprosto nevkusné a nevhodné. Žádnou legraci v tom nevidím, leda tu, kterou si děláte vy z voličů. O politiky v prádle fakt nemám zájem.
ODPOVĚĎ (8.7.2009 15:02)
Tak to promiňte, ono zase těch billboardů není tolik a jsou jenom v Chorvatsku. Jako každá legrace se toto prostě nemusí líbit každému.
OTÁZKA (8.7.2009 11:02) Marek P
Dobry den, nedavno probehly v medii zpravy o nakupu tzv. cernych dusi v ODS, pomoci kterych dochazi ke znacnemu manipulovani stranickych kandidatek do voleb, ale i v jinych stranickych kauzach. Toto se ma dit predevsim v severnich Cechach, stejne tak i na Praze 5, prijde Vam tento postup jako bezny zpusob stranicke demokracie a pokud ne jak proti nemu hodlate osobne zasahnout? Dekuji
ODPOVĚĎ (8.7.2009 15:04)
Já už jsem se od toho veřejně distancoval - šlo o tu kauzu v Dubí. Jsem pro změnu stanov ODS tak, aby se počty členů jednotlivých místních sdružení nepromítaly do určitých kvót na hlasování.
OTÁZKA (8.7.2009 11:13) Saza
Pane Gandalovič, ještě nedávno jste si dělali legraci z nadváhy pana Paroubka a je vidět, že časy se mění, on jde s váhou dolů a Vy na bilbordech už pěkně nabíráte. Při další kampani se už asi na bilbord ve čtyřech nevlezete. A ty "podvodní " brýle u prostředních dvou taky o něčem svědčí. Myslím, že takováto kampaň spíš lidi odradí a souhlasím s příspěvkem Kavková, že je to nevhodné,urážející a pro Vaši osobu snad nedůstojné. Toto se hodí tak pro šoubyznys a ne pro politické klání. Saza
ODPOVĚĎ (8.7.2009 15:05)
Odpověď jako výše - myslím, že to zase za takové rozhořčení nestojí, však jsme zase nic tak špatného neprovedli.
OTÁZKA (8.7.2009 11:29) Pavel
Dobrý Den Co říkáte na odchod pana Skokana. do strany Veřejné věci, která je financována bezpečnstní firmou, prostřednictvím novin této strany. p. Skokan prohrál a nyní říká, že odchází kvůli jinému směřování strany. Myslíte si , že jeho odchod souvící s jeho prohrou a že nedostal žádnou funkci.
ODPOVĚĎ (8.7.2009 15:06)
Mám stejný názor, po dobu, kdy jej znám a kdy byl hejtmanem jsem od něj takovou kritiku ODS neslyšel. Myslím, že my politici bychom obecně měli nějak lépe zvládat své odchody.
OTÁZKA (8.7.2009 12:08) kolemjdouci
Dobry den, pane exministre zaridili Vam uz ve ctvrti kde stavite dum policejni stanici, kruhovy objezd a jednosmerku? Cerpal jste v dobe ministrovani poslanecke nahrady napr. na dojíždění, do kanceláře nebo na oblečení.? Proc se vam rika Velrybar? Dekuji za odpovedi
ODPOVĚĎ (8.7.2009 15:10)
1. Ani nevíte, jak bych byl rád tyto věci vůbec nebyly. Lidi to potom spojují se mnou aniž na tom mám jakýkoli zájem (a dokonce o nich ani nevím). Pokud postaví ten kruhák, budu ten první komu bude vadit, protože budou všichni jezdit kolem nás (takhle je to s těmi novinářskými zprávami, mnohdy uplně naopak). 2. Kauzu nabírání členů v Dubí jsem odsoudil a distancoval jsem se od ní. Nevím co mám ještě víc učinit.
OTÁZKA (8.7.2009 12:09) Michal
Dobry den V cem je tak problematicke prijeti noveho volebniho zakona ci jine normy, ktery by at zabranil opakovani patovych povolebnich situaci, ktere celkem jasne vedou ke slabym a vicemene nefunkcnim vladam po cele nasledujici volebni obdobi? Nefunkcni proto ze pod pojmem vladnuti beru rozvoj a vyvoj zeme a ne udrzba. Dekuji
ODPOVĚĎ (8.7.2009 15:13)
Problém spočívá v tom, že si to na poslední chvíli ČSSD rozmyslela, rotože průzkumy začaly být najednou ve prospěch ODS. Lidovci a KSČM to nechtěli od samotného začátku, takže to ODS podporovala sama.
OTÁZKA (8.7.2009 13:17) Pavouk
Proč jste si na bilboardy nevzali nějakou ženu?
ODPOVĚĎ (8.7.2009 15:14)
Protože bychom s ženskou krásou ještě více kontrastovali s našimi "skvělými" postavami.
OTÁZKA (8.7.2009 14:29) Milan
Ten nápad s plavkama je skvělý. Kdo to vymyslel ?
ODPOVĚĎ (8.7.2009 15:15)
Obávám se, že několik tazatelů před Vámi má opačný názor, ale to je jen vidět, že každá legrace má své příznivce i odpůrce. Každopádně je to nápad Ivana Langera, tak mu pošlete svůj komentář...
OTÁZKA (8.7.2009 15:14) Mariana
Chystáte opět ostrou kontaktní kampaň jako před volbami do Evropského parlamentu (myslím billboardy s Paroubkem a řešení místo strašení)? Budete prosazovat svůj program, nebo mínusy ČSSD? Děkuji.
ODPOVĚĎ (8.7.2009 15:16)
Budeme především propagovat svůj pozitivní program, který je zaměřen proti krizi, na podporu vytváření nových pracovních míst a pro budování infrastruktury. Srovnávací či negativní kampaň použijeme také, ale bude korektní a slušná.
OTÁZKA (8.7.2009 14:58) Martin Kudrna
Pane ministře, domnívám se, že mi neodpovíte, ale přesto: proč jste odvolal ředitelku kladrubského hřebčince, paní L. Gotthardovou? Za případnou odpověď děkuji.
ODPOVĚĎ (8.7.2009 15:18)
Nevím, proč bych neodpověděl, když jsem na toto téma mnohokrát hovořil do médií. Dnes, kdy je to přes půl roku, musím říci, že jsem se nemýlil. Paní ředitelka nezvládala manažerské a ekonomické řízení velkého státního podniku a jak se nyní ukazuje, byly tam i problémy se zdravotním stavem koní.
OTÁZKA (8.7.2009 15:04) Honza
Vyrazíte v rámci kampaně po českých městech? Kdy a kde vás uvidíme?
ODPOVĚĎ (8.7.2009 15:22)
Budu jezdit hlavně po Ústeckém kraji, budeme se snažit objet maximum, takže se určitě uvidíme.
OTÁZKA (8.7.2009 12:49) georg
Dobrý den pane Gandaloviči, zajímalo by mě, proč máte červenorudou kravatu a ne černo-bílo-červenou nebo modrou, měníte partaj? Jaký vysíláte signál do davu? Děkuji za odpověď.
ODPOVĚĎ (8.7.2009 15:23)
Nerozumím Vašemu dotazu, jak souvisí kravata s politikou?
OTÁZKA (8.7.2009 13:59) Jaroslav Dostálík
Vážený pane ministře, vyvíjí MZe aktivity k omezení budoucích povodní a škod jimi působených? Bude se podílet na preventivním poradenství, omezovat pěstování plodin, které nezadržují vody (např. řepka), na čištění zabahněných toků, hrázích? Co spolupráce na zavedení varovného sms systému při srážkách a vzestupu hladin toků? Existují projekty kofinancované z EU pro tento účel? Děkuji a promiňte dlouhou otázku...
ODPOVĚĎ (8.7.2009 15:25)
Jsem za tento dotaz velmi rád - na MZe jsme připravovali zpřísnění požadavků na správné hospodaření, například zákaz širokořádkových plodin na svahovitých půdních blocích ap. Je to zaměřeno právě proti erozi a přívalovým povodním. Věřím, že můj nástupce bude v této práci pokračovat. Pokud se týká hlásných systémů, je to velmi důležité opatření, ale většinou to mají v pravomoci kraje, které by to také měly financovat.
OTÁZKA (8.7.2009 11:53) Jan
Dobrý den, vaši stranu volím už jen jako "to menší zlo", jako pravicový volič taky nemám moc možností koho volit, aby se můj hlas neztratil.... Mysím, že takhle uvažuje už docela dost lidí, a je to kvůli lidem typu pan Langer nebo Dalík - co si o těchto dvou lidech myslíte? Ještě bych se rád zeptal - máte v plánu nějak podpořit nebo posílit spolupráci firem a vysokých škol? Pro většinu studentů je totiž skoro až nemožné dostat se do výzkumu nebo praxe ještě v době studií (míst je málo, zájemců mnoho). Děkuji
ODPOVĚĎ (8.7.2009 15:27)
Názor na každého politika si udělejte sám, já Vám jej stejně nezměním. Pokud se týká výzkumu a vývoje a propojení s VŠ, je to naše velká priorita, bohužel zčásti souvisí se zavedením školného, což většina studentů vehementně odmítá, ačkoli právě tudy vede cesta k většímu propojení s průmyslem (systém různých stipendií ap.)
přeposlat e-mailem