Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Amatérský Čtvrtníček se ztrapnil. Diváci požadovali zpět vstupné

Kultura

  22:04aktualizováno  22:51
PRAHA - Zviditelnit se na tématice gayů a leseb je nyní v módě. Poté, co se na festivalu Prague Pride přiživili politici i různí aktivisté, se o to samé pokusil herec a bavič Petr Čtvrtníček se svým představením President Vykuřpytel. Nepovedlo se mu to.

Petr Čtvrtníček na snímku z roku 2009. foto:  František Vlček, Lidové noviny

Diváci, kteří za vstupenku zaplatili 200 korun, se v Divadle na Zábradlí dočkali jen klasického vystoupení jeho "home metalové" kapely Buzerant, kterého se Čtvrtníček navíc nezúčastnil. Prý to nestihl. Ze sálu divadla byla vyklizena sedadla, čímž jeho kapacita vzrostla - přesto téměř nestačila.

O CHYSTANÉ "ZPĚVOHŘE" ČTĚTE ZDE

Skupina Buzerant si zjevně libuje v country písničkách Bratří Nedvědů. Zazpívali třeba předělávku hitu Jana Nedvěda Podvod a dalších. "Tuhle písničku chtěl bych ti Vašku a Péťo dát, v těsném tričku si na princezny můžu hrát" uvedla další country hit kapela ve zjevné narážce na prezidenta Václava Klause a jeho vicekancléře Petra Hájka.

Frontman kapely Buzerant Leoš Noha při vystoupení s názvem President Vykuřpytel.

Vrcholem předehry představení bylo podání české hymny kapelou Buzerant. "Kdo nestojí, tak prosíme, aby se postavil," zahlaholil bubeník. Pak už kapela spustila hit "My jsme buzeranti a pocházíme z české země".

Když se do divadla dostavil Čtvrtníček, následovalo zhruba patnáct minut trapné pantomimy, kdy pobíhal po jevišti a frontman kapely Buzerant vyslovoval slova jako mýdlo, stojí a podobně. "Vrátit vstupné, opakovat," ozývaly se protichůdné hlasy z auditoria, které jeho výkon zjevně rozdělil na dvě části.

NA CO LÁKAL ČTVRTNÍČEK?

Sám Čtvrtníček to komentoval slovy, že chtěl dokázat, že reklama se dá udělat na všechno a že lidé sál zaplní bez ohledu na obsah a Petr Čtvrtníček a jeho představení President Vykuřpytel.formu.

Když to porovnáme s humorným a povedeným představením Blonďatá Bestie, které nedávno na motivy nahrávky poslankyně Kristýny Kočí narychlo nastudovalo Divadlo Rubín, tak Čtvrtníčkův pokus byla opravdu čistě reklamní, promo záležitost bez pointy.

Na video Čtvrtníčkovy kapely Buzerant se podívejte zde (jde o vystoupení z března 2010):

Autor: