Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nový kandidát na prezidenta? Čtvrtníček slibuje, že cestou neusne

Média

  7:00aktualizováno  15:09
PRAHA - Seznam prezidentských kandidátů může být překvapivě o jedno jméno delší. Na Facebooku se nyní prezentuje občanská iniciativa, která chce prosadit na Hrad herce Petra Čtvrtníčka.

Budu jmenovat odvážné soudce, říká Petr Čtvrtníček. foto: Reprofoto

Zda za iniciativou stojí sám herec, nebo jde jen o akci jeho fanoušků, není z facebookového profilu jasné. Podle plakátů na facebookové stránce je však jisté, že iniciativa používá podobný styl humoru, jakým se Petr Čtvrtníček proslavil.

Čtvrtníček: Já už tyhle malý věci nedělám

"Nic o tom nevím, ale je fajn, že někdo platí billboardy a že to nemusím platit sám. Ale prezidentování? Já už tyhle malý věci nedělám."

Na jednom z plakátů například Čtvrtníček slibuje (v patrné narážce na jiného prezidentského kandidáta Schwarzenberga), že "neusne cestou", na jiném je zase Čtvrtníček zobrazený jako vánoční stromeček, přičemž obličeje ostatních prezidentských kandidátů visí na stromku jako ozdoby.  

Kandidatura Petra Čtvrtníčka by nebyla jeho první politickou recesistickou akcí. Už dříve na billboardech napodoboval známé politiky a používal provokativní slogany. V roce 2009 například vyslyšel předvolební heslo sociálních demokratů, podle nichž "je přece správné zastat se slabšího". Herec se proto rozhodl "zastat" se ve volbách ČSSD.

ČTĚTE TAKÉ:

Se sloganem "Jsem sociální demokrat. Myslím to upřímně." si zas vzal na paškál v roce 2004 Stanislava Grosse.

V roce 1998 parodoval jeho obří billboard na Letné tehdejšího lídra ODS Václava Klause.

Billboard s Petrem Čtvrtníčkem si střílí z Jiřího Paroubka

Autoři: ,