Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Black Sabbath údajně chystají poslední světové turné

Kultura

  7:57
NEW YORK - Britská heavymetalová skupina Black Sabbath vyrazí na začátku příštího roku na své poslední světové turné. Kapela, považovaná za žijící legendu tvrdého rocku, to oznámila ve čtvrtečním prohlášení. Rozlučková koncertní šňůra začne 20. ledna ve městě Omaha, největším městě amerického státu Nebraska. V první části turné vystoupí celkem v 17 severoamerických městech, pak sedmkrát v Austrálii a na Novém Zélandu. Další koncerty oznámí Black Sabbath v říjnu.

Vystoupení skupiny Black Sabbath v Praze. foto: MAFRA - Tomáš Krist

„Až tohle turné skončí, bude to skutečně KONEC, KONEC jedné z nejlegendárnějších kapel rokenrolové historie,“ uvedli slavní rockeři v prohlášení, z něhož cituje agentura AP.

Ozzy Osbourne v 60 dospěl, tvrdí jeho žena

Z původní legendární sestavy - Ozzy Osbourne (zpěv), Tony Iommi (kytara), Terrance „Geezer“ Butler (baskytara) a Bill Ward (bicí) - bude podle vyjádření skupiny chybět jen Ward.

Skupina zaujala už svým prvním albem s názvem Black Sabbath z roku 1970 a hned následujícím albem Paranoid se dostala na výsluní světové rockové scény. Je držitelkou prestižní hudební ceny Grammy a svými hity jako je Iron Man či War Pigs se zařadila k zakladatelům heavy metalu.

Autor:

20 z vás otestovalo produkty ECO by Naty. Jak testování dopadlo?
20 z vás otestovalo produkty ECO by Naty. Jak testování dopadlo?

ECO by Naty je značka založena na jednoduchém, avšak silném závazku – poskytovat inovativní a ekologicky šetrné produkty, které chrání nejen zdraví...