Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kultura

Boj za práva a rovnocennost. V nové minisérii si zahraje Cate Blanchettová

Minisérie Mrs. America (2020). Režie: Dahvi Wallerová. foto: HULU

Paní Amerika (Mrs. Amerika) je dramatickou sérií z neklidných sedmdesátých let. Stojí za ní oceňovaná Dahvi Wallerová. Premiéra proběhne 15. dubna.
  17:00

Sedmdesátá léta v Americe. Vláda se právě chystá prosadit dodatek o rovných právech (Equal Rights Amendment), který by zaručil stejná práva všem americkým občanům nehledě na jejich pohlaví. Když v tom na scénu přichází Phyllis Schlaflyová (Cate Blanchettová), zapřísáhlá konzervatička, nepřítelkyně feministek a potratů. Schlaflyová proti nařízení vedla velmi úspěšnou kampaň, čímž se dostala do přímého střetu s největšími feministkami té doby - Gloriou Steinemovou, Betty Friedanovou nebo Shirley Chrisholmovou. Nastává dramatický boj na politickém kolbišti.

Minisérie Mrs. America (2020). Režie: Dahvi Wallerová.
Minisérie Mrs. America (2020). Režie: Dahvi Wallerová.

Za seriálem stojí jako tvůrce Dahvi Wallerová. Ta je podepsaná pod dvěma úspěšnými seriály - nejdříve pod Zoufalými manželkami a později i pod Šílenci z Manhattanu (Mad Men).

V seriálu dále hrají Uzo Adubová, Elizabeth Banksová, Rose Byrneová, Kayli Carterová, Jay Ellis, Ari Graynorová, Melanie Lynskeyová, James Marsden, Margo Martindaleová, Niecy Nashová nebo Sarah Paulsonová.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!