Úterý 5. března 2024, svátek má Kazimír
130 let

Lidovky.cz

Český tvůrce Jan Kellner získal v soutěži mladých talentů v Cannes druhou cenu

Kultura

  7:20
Cannes - Český tvůrce Jan Kellner dostal za svůj krátký film Bagman druhou cenu v soutěži začínajících filmařů Nespresso Talents. Ceny byly uděleny v pátek v rámci filmového festivalu ve francouzském Cannes, uvedla stanice RFI. Třetí místo obsadila tvůrkyně Nicolina Sterbet, která žije v Praze.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Reuters

Po dlouhé pauze začal v Cannes nejslavnější filmový festival. O první kontroverzi se postaral jeho šéf

První místo v letošním ročníku soutěže obsadil ruský umělec Klim Tukajev, který si ale do Cannes pro cenu nemohli přijet kvůli omezením, jež panují kvůli epidemii covidu-19.

Soutěž Nespresso Talents se zaměřuje na krátké filmy natočené v takzvaném vertikálním formátu, tedy tvořené pro mobilní telefony držených v ruce na výšku. Letošního ročníku se zúčastnilo téměř tisíc tvůrců. Ocenění tvůrci dostávají peněžitou odměnu a pozvánku na další ročník festivalu v Cannes. V soutěži čeští tvůrci uspěli i v minulosti. V loňském ročníku byla v trojici nejlepších tvůrců Češka Daniela Hýbnerová.

Autor:
Témata: Cannes

Čtenářky testovaly BEBA Comfort inspirovanou mateřským mlékem
Čtenářky testovaly BEBA Comfort inspirovanou mateřským mlékem

Umělé mléko inspirované mlékem mateřským, které se snadno připravuje, má skvělé složení a navíc dobře chutná. Jak obstálo umělé mléko BEBA COMFORT...