Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Colours of Ostrava byly rekordní, pořadatelé hlásí 33 tisíc návštěvníků

Colours of Ostrava

  19:17
OSTRAVA - Rekordní účast hlásí pořadatelé festivalu Colours of Ostrava. Industriální areál Dolních Vítkovic během čtyř dnů navštívilo víc než 33.000 lidí. Dvanáctý ročník hudebního maratonu se obešel bez větších komplikací a jen s jednou změnou v programu.

Festival je populární zvláště kvůli své kulturní rozmanitosti. foto: MAFRA - Adolf Horsinka

ČTK to řekl mluvčí akce Jiří Sedlák. "Loni jsme měli v areálu 31.500 návštěvníků. Což byl také rekord. Letos jsme jej ještě překonali," uvedl Sedlák. Podle něj se pořadatelé museli vypořádat jen s jednou programovou změnou. Kvůli hlasové indispozici zpěváka se omluvila francouzská kapela Skip The Use. Vystoupit měla na hlavní scéně v sobotu. Místo ní zahrála formace Movits! ze Švédska. Pořadatelé slíbili, že Skip The Use vystoupí na příštím ročníku.

Festival zaměstnával i policisty. Zabývali se asi deseti trestnými činy, jejichž obětí se stali návštěvníci. Šlo hlavně o krádeže. Loni zaznamenali policisté sedm případů.

Festival se již tradičně koná v Dolní oblasti Vítkovice.

Například čtyřiadvacetiletá žena pod vlivem alkoholu usnula v mobilní toaletě. Když se probudila, zjistila, že jí schází kabelka. Společně s ní zmizel i fotoaparát, peněženka a mobilní telefon. Škodu odhadla na 11.000 korun.

Okradeni byli i mladí hudebníci, kteří se na festivalu zastavili v sobotu. Auto zaparkovali nedaleko centra města. Když se k němu v noci na neděli vrátili, bylo vykradené. "Zloději odnesli elektroakustickou kytaru, housle, ukulele, fotoaparát a autorádio. Způsobená škoda se pohybuje okolo 60.000," řekla ČTK mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Nejen hudební festival

Festival začal ve čtvrtek. V programu se objevilo 106 kapel, 60 zahraničních a 46 českých. Zahraničních bylo o 15 více než loni a přijeli z 29 zemí. Kromě hudby festival nabízel i divadlo, filmy, diskuse, workshopy, DJs party a bohatý doprovodný program.

Mezi největší hvězdy patřili například britští Jamie Cullum a The xx, švédští The Knife, americké uskupení Tomahawk s Mikem Pattonem z Faith No More nebo Damien Rice z Irska či Asaf Avidan z Izraele.

VELKÁ FOTOGALERIE

Návštěvníci si festival užívají opravdu plnými doušky.
Autoři: ,

Samoživitelka skončila v nemocnici a čtvrt roku nemohla pracovat
Samoživitelka skončila v nemocnici a čtvrt roku nemohla pracovat

Téměř deset miliard korun – tolik jen za loňský rok poslaly pojišťovny lidem za úrazy, závažná onemocnění či úmrtí. Životní pojištění pomohlo za...