Neděle 28. listopadu 2021, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Colours of Ostrava byly rekordní, pořadatelé hlásí 33 tisíc návštěvníků

Kultura

  19:17
OSTRAVA - Rekordní účast hlásí pořadatelé festivalu Colours of Ostrava. Industriální areál Dolních Vítkovic během čtyř dnů navštívilo víc než 33.000 lidí. Dvanáctý ročník hudebního maratonu se obešel bez větších komplikací a jen s jednou změnou v programu.

Festival je populární zvláště kvůli své kulturní rozmanitosti. foto: MAFRA - Adolf Horsinka

ČTK to řekl mluvčí akce Jiří Sedlák. "Loni jsme měli v areálu 31.500 návštěvníků. Což byl také rekord. Letos jsme jej ještě překonali," uvedl Sedlák. Podle něj se pořadatelé museli vypořádat jen s jednou programovou změnou. Kvůli hlasové indispozici zpěváka se omluvila francouzská kapela Skip The Use. Vystoupit měla na hlavní scéně v sobotu. Místo ní zahrála formace Movits! ze Švédska. Pořadatelé slíbili, že Skip The Use vystoupí na příštím ročníku.

Festival zaměstnával i policisty. Zabývali se asi deseti trestnými činy, jejichž obětí se stali návštěvníci. Šlo hlavně o krádeže. Loni zaznamenali policisté sedm případů.

Festival se již tradičně koná v Dolní oblasti Vítkovice.

Například čtyřiadvacetiletá žena pod vlivem alkoholu usnula v mobilní toaletě. Když se probudila, zjistila, že jí schází kabelka. Společně s ní zmizel i fotoaparát, peněženka a mobilní telefon. Škodu odhadla na 11.000 korun.

Okradeni byli i mladí hudebníci, kteří se na festivalu zastavili v sobotu. Auto zaparkovali nedaleko centra města. Když se k němu v noci na neděli vrátili, bylo vykradené. "Zloději odnesli elektroakustickou kytaru, housle, ukulele, fotoaparát a autorádio. Způsobená škoda se pohybuje okolo 60.000," řekla ČTK mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Nejen hudební festival

Festival začal ve čtvrtek. V programu se objevilo 106 kapel, 60 zahraničních a 46 českých. Zahraničních bylo o 15 více než loni a přijeli z 29 zemí. Kromě hudby festival nabízel i divadlo, filmy, diskuse, workshopy, DJs party a bohatý doprovodný program.

Mezi největší hvězdy patřili například britští Jamie Cullum a The xx, švédští The Knife, americké uskupení Tomahawk s Mikem Pattonem z Faith No More nebo Damien Rice z Irska či Asaf Avidan z Izraele.

VELKÁ FOTOGALERIE

Návštěvníci si festival užívají opravdu plnými doušky.
Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...