Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Čtení má smysl, říká Vojta Dyk. Zapojil se do charity

Kultura

  16:09
Herec a hudebník Vojta Dyk se připojuje k charitativnímu projektu Čtení pomáhá. Stane se jedním z jeho ambasadorů a podpoří tak dvě hlavní myšlenky projektu – vést děti a mládež ke čtení a zapojit je do pomoci potřebným.

Herec a hudebník Vojta Dyk se připojil k charitativnímu projektu Čtení pomáhá. foto: www.ctenipomaha.cz

Čtení pomáhá, které bylo spuštěno 8. dubna 2011, má dnes již více než 20.000 registrovaných uživatelů. Mladým čtenářům se podařilo rozdělit více jak 1,5 milionu korun a uzavřít 12 charitativních projektů.
Zájem dětí a mládeže o čtení a pomoc druhým chce podpořit také Vojta Dyk. Mezi těmi, na které je Čtení pomáhá zacíleno, má totiž spoustu fanoušků. Svou podporou projektu jim chce ukázat, že Čtení pomáhá má smysl.

Vojta Dyk bude figurovat na plakátech adresovaných knihovnám a školám v České republice, bude Čtení pomáhá propagovat na svých koncertech a také na svých facebookovských stránkách.

"Spolupráce s Vojtou Dykem nám otevírá dveře k dalším potenciálním mladým čtenářům. Jakožto představitel např. Radúze či vodníka Michala z Lucerny na pódiu Národního divadla má logicky k literatuře velmi blízko. Svůj pozitivní vztah ke knihám bude nyní moci zprostředkovat svým fanouškům také v rámci Čtení pomáhá. Za jeho zájem jsem určitě rád nejen já, ale také ti, kterým náš projekt pomáhá," řekl Martin Roman, iniciátor a donátor Čtení pomáhá.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!