Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Do Plzně na Rock for People míří Motörhead i Parov Stelar

Kultura

  6:00
PLZEŇ - Headlinerem plzeňské části letos rozděleného festivalu Rock for People se stane britská kapela Motörhead, která zahraje v industriálním prostoru bývalé vozovny. Dále vystoupí například elektroswingoví Parov Stelar nebo Guano Apes. Festival se uskuteční v Plzni od 3. do 5. července, hradecká část proběhne o měsíc dříve od 4. do 6. června.

Lemmy Kilmister a Motörhead foto: 320 ProductionReprofoto

Rock’n’rolloví průkopníci Motörhead hrají v čele se zakládajícím členem Ianem „Lemmym“ Kilmistrem už čtyři dekády, na kontě mají více než čtyři tisíce koncertů. Návštěvníci plzeňského koncertu premiérově uslyší i některé novinky z aktuálního alba, na kterém kapela nyní pracuje a které by mělo spatřit světlo světa letos na podzim.

Během tří festivalových dnů vystoupí v Plzni také další zástupci britské hudební scény - Modestep, kteří ve své tvorbě kombinují rock s dubstepem a drum’n’bassem. Z Rakouska přijedou pionýři elektroswingu Parov Stelar, kteří přivezou nové album s názvem The Demon Diaries. Mezi dalšími taháky festivalu jsou potvrzeni například Guano Apes z Německa, kytarista a skladatelFink, The Ting Tings či enfant terrible ostrovní scény, muzikant a zpěvák Peter Doherty. Své zastoupení budou mít na Rock for People Europe i stálice české hudební scény, např. Vojta Dyk s jeho B-Side Bandem, Skyline nebo Vladimir 518.

K vidění bude i instalace Ryojiho Ikedy

Festival se uskuteční v tak zvané Kreativní zóně DEPO2015. Ta se nachází ve zrekonstruovaných prostorách bývalé vozovny dopravních podniků. Návštěvníci bude k dispozici jedna obří venkovní stage a další dvě vnitřní. Chystá se i doprovodný program včetně outdoorových aktivit, výstav, workshopů či třeba kinokavárny. Návštěvníci festivalu dostanou od partnera akce - společnosti Plzeň 2015 volný vstup na právě probíhající výstavy v DEPO2015. Tak je k vidění špička evropského moderního designu na výstavě DOMUS či díla sochaře Čestmíra Sušky v podobě několikametrových kovových objektů na nádvoří depa. „Návštěvníky chceme pozvat i mimo prostory depa, a sice do Black boxu Nového divadla, kde s festivalovou vstupenkou zdarma uvidí progresivní umění respektovaného japonského umělce a skladatele elektronické hudby Ryojiho Ikedy a jeho vizuálně zvukovou instalaci s názvem Test Pattern [N°7],“ zve za Plzeň 2015 ředitel Jiří Suchánek.


Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!