Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Doherty odjel na detox, Rock for People bude bez něj

Slovensko

  12:15
PRAHA - Britský bouřlivák Pete Doherty nevystoupí na 18. ročníku festivalu Rock for People, který začne 3. července ve Festivalparku v Hradci Králové.

Pete Doherty na letošním festivalu v Cannes foto: Reuters

Hudebník a básník  proslulý divokým životním stylem nečekaně odcestoval do Thajska na detox a odvykací kůru a zrušil všechny koncerty, včetně smluvně zajištěného a zálohou krytého vystoupení na Rock for People. Informovali o tom pořadatelé festivalu.

Na hledání náhrady za Dohertyho pořadatelé v současné době intenzivně pracují. "Samozřejmě nás to velmi mrzí, protože Doherty je v první řadě talentovaný muzikant. Pokud by však jeho rozhodnutí mělo přispět k vyvázání se ze závislosti a soustředění se výhradně na hudební dráhu, držíme mu palce. A doufáme i za jeho fanoušky z Česka a Slovenska, že se s ním setkáme na některém z příštích ročníků Rock for People," uvedl spolupořadatel festivalu Michal Thomes.

Doherty plánoval nastoupit na léčení už v dubnu, nakonec ale plány odložil na neurčito. Nyní prý bez jakéhokoliv upozornění odletěl do Thajska. Podle zpěvákových oficiálních stránek má v plánu pokračovat v práci na nových písních pro dlouho očekávané album.

Pořadatelé: Dostál své pověsti

Organizátoři festivalu uvedli, že Doherty dostál své pověsti "nejhůře řízené střely minimálně v britském hudebním showbyznysu". Jeho nečekaného rozhodnutí litují i fanoušci. "Asi je to ujetý, ale pláču doma u počítače a poslouchám Last of the English Roses ... Těším se na více interpretů, ale Pete byl pro mě nejvíc," napsala například na své stránky uživatelka sociální sítě podepsaná jako Zuzka Molko.

Doherty se v minulosti o léčbu pokoušel už mnohokrát. V roce 2003 po propuštění z vězení léčení v Thajsku opustil po třech dnech. V roce 2006 mu byla nařízena léčba na klinice Southgate v Londýně. O rok později se na šest týdnů zapsal na kliniku Clouds House ve Wiltshire, ale v zařízení nevydržel. Jeho užívání drog, zatčení a procesy u soudu jsou často líčeny v bulvárním tisku. Tam byl také rozebírán jeho bouřlivý vztah s jeho bývalou snoubenkou, modelkou Kate Mossovou.

Autor:

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie
eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...