Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Festival v Cannes zahájí film s Brucem Willisem

Kultura

  13:30
CANNES - Čest zahájit letošní 65. ročník filmového festivalu v Cannes připadne americkému filmu režiséra Wese Andersona Moonrise Kingdom (Království vycházejícího měsíce). Snímek, v němž hrají Bruce Willis, Bill Murray nebo Edward Norton, se odehrává v Nové Anglii 60. let minulého století a jde v něm o pátrání po dvou teenagerech, kteří utekli z domova.

Snímek Moonrise Kingdom zahájil letošní filmovou přehlídku v Cannes. foto: Reprofoto

O volbě zahajovacího filmu v pátek informoval prezident festivalu Gilles Jacob. Díky snímku s hvězdným obsazením by se na červeném koberci v Cannes mohlo objevit mnoho hollywoodských celebrit první kategorie - kromě zmíněných herců v něm totiž některou z rolí ztvárnili například také Tilda Swintonová, Frances McDormandová nebo Jason Schwartzman.

Ctitel Renoira a Felliniho

Wes Anderson patří k americkým tvůrcům se snadno rozpoznatelným rukopisem, což prokázal ve svých předchozích filmech, jako byly Taková normální rodinka, Život pod vodou či Darjeeling s ručením omezeným. "Tento obdivovatel Renoira a Felliniho je vnímavý a nezávislý a sám už se stal brilantním a vynalézavým filmařem," pochválil Andersona umělecký ředitel francouzského festivalu Thierry Fremaux.

Na Andersonově filmu se jako scenárista podílel Roman Coppola, syn známého režiséra Francise Forda Coppoly, hudbu napsal ceněný skladatel Alexandre Desplat.

Letošní mezinárodní filmový festival se v Cannes uskuteční od 16. do 27. května. Porotě bude předsedat italský herec a režisér Nanni Moretti.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!