Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Filmové premiéry: komiksová divočina ve vesmíru i balkánský psychothriller

Kultura

  18:00
První květnový týden se v kinech diváci můžou těšit na čtyři filmy. Dlouho očekávané pokračování akční jízdy od studia Marvel doplní, chorvatská romantická komedie o jednom netradičním vládním aparátu, intimní a působivé psychologické drama z horské samoty a také černou mši v podání kapely Depeche Mode.

Snímek Strážci Galaxie vol.2 (2017). foto: Marvel/Disney

Strážci Galaxie 2
Peter Quill, tedy pardon, Star-lord (Chris Pratt) se se svým týmem tentokrát vydává na výpravu, které bude těžce osobní - Quill se vydává najít svého ztraceného otce, který je, shodou náhod, velká obživlá planeta. Jestli si myslíte, že je to bláznivé, tak si počkejte na celý film. Strom (a zdroj fanouškovského rozplývání nad roztomilostí) Groot, mýval Racket, upravená válečnice Gamora a hora svalů Drax přicházejí v ještě našlapanějším, ohláškovanějším a výbušnějším dobrodružství!

Tři dny v září

Filmové premiéry: hororová komedie o rasismu i nový Hřebejk

Dvě zdánlivě obyčejné ženy, Jana a Marika, se potkávají ve vlaku. Setkání je to věru osudové a má vyústění na osamocené chatě v albánské divočině. Ženy postupně vykládají karty na stůl - Jana je vražedkyně, která se skrývá před spravedlností a Marika má v duši temné tajemství a snaží se dosáhnout rozhřešení. Psychologický thriller Tři dny v září, film o minulosti a balkánských stigmatech sexuálního násilí, rozhodně nenechá diváka ani vydechnout.

Ministerstvo lásky

Chorvatský stát se potýká se zapeklitým problémem - nedostatek finančních peněz donutí vládu založit ministerstvo lásky. To kontroluje vdovy po vojácích, kteří bojovali ve válce v devadesátých letech. Ty vdovy, které navázaly nový vztah, již nadále nemají právo pobírat vdovský důchod. Na úřad přichází jako zaměstnanec Krešo, renomovaný biolog, který dávno ztratil iluze o životě a touhu se o něco snažit. Problém ovšem je, že jako úředník není zrovna dobrý, což se dá ale říct i o všech jeho kolezích...

Depeche Mode: Live in Berlin

Jen jedinou noc budou mít fanoušci kapely Depeche Mode v českých kinech vidět záznam koncertu z nejúspěšnějšího turné kapely. Elektronickou černou mši zvěčnil režisér Anton Corbijn.