Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Filmy Transformers a Země ztracených mají 7 nominací na antioskara

Kultura

  9:19
LOS ANGELES - Kasovní trhák Transformers: Pomsta poražených i méně úspěšný dobrodružný snímek Země ztracených získaly po sedmi nominacích na filmovou anticenu Zlatá malina. Ocenění nejhoršího filmového počinu roku se každoročně uděluje v předvečer prestižních Oscarů.

Transformers 2: Pomsta poražených foto: BontonfilmReprofoto

Oba filmy byly nominovány také v kategorii nejhorší film roku 2009 a hlavní představitelé z obou filmů Megan Foxová a Will Ferrell se objevili v nominacích na nejhorší herecký výkon.

V souboji o nejhorší film roku se objeví také akční film G. I. Joe, komedie s Johnem Travoltou Old Dogs a komedie All About Steve se Sandrou Bullockovou nominovanou na nejhorší herečku. Bullocková se naopak líbila ve sportovním dramatu The Blind Side, za svůj výkon získala Zlatý glóbus a podle AP se očekává, že bude nominována i na protipól Zlatých malin, prestižního Oscara.

"Mohla by se stát prvním člověkem, který o stejném víkendu získá Zlatou malinu i Oscara," řekl zakladatel Zlatých malin John Wilson.

Zlaté maliny (Golden Raspberry neboli Razzies) se udělují už od roku 1980 tradičně v předvečer předávání slavných Oscarů. Laureáty pro Zlaté maliny vybírá každý rok téměř 700 členů Nadace ceny Zlatá malina.

Kromě Foxové a Bullockové jsou jako nejhorší herečky nominovány například Miley Cyrusová za hlavní roli ve filmu Hannah Montana nebo Sarah Jessica Parkerová, filmová partnerka britského herce Hugha Granta ve filmu Morganovi.

V nominacích na nejhorší mužský herecký výkon Ferrellovi konkuruje mimo jiné letošní moderátor Oscarů, komik Steve Martin za výkon v komedii Růžový panter 2, ale také chlapecká skupina Jonas Brothers v koncertním filmu Jonas Brothers: 3D Koncert.

Na letošním 30. ročníku Zlatých malin se bude volit také nejhorší film desetiletí. Mezi nominovanými jsou Travoltovo sci-fi Bojiště Země: Sága roku 3000, komedie Freddyho úlet a Láska s rizikem, thriller Vím kdo mě zabil s Lindsay Lohanovou nebo romantická komedie Trosečníci v hlavní roli s Madonnou. Obě herečky se budou ucházet i o titul nejhorší herečky desetiletí, na který byly nominovány také Mariah Careyová či Paris Hiltonová. Mezi muži se ve stejné kategorii objevili herci Ben Affleck, John Travolta nebo komik Eddie Murphy.

Pro nominované nepříliš prestižní ceny se budou předávat v Los Angeles v sobotu 6. března.

Autoři: ,

20 z vás otestovalo produkty ECO by Naty. Jak testování dopadlo?
20 z vás otestovalo produkty ECO by Naty. Jak testování dopadlo?

ECO by Naty je značka založena na jednoduchém, avšak silném závazku – poskytovat inovativní a ekologicky šetrné produkty, které chrání nejen zdraví...