Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kultura

Hanu Zagorovou našli v úterý večer ve špatném stavu. V noci ji odvezla záchranka

Hana Zagorová. foto:  Jan Zátorský, MAFRA

Zpěvačka Hana Zagorová (75), která bojuje s postcovidovým syndromem, skončila v noci na středu v nemocnici. Podle Blesku ji našli v úterý večer doma ve špatném stavu.
  16:56

„Záchranáři v noci vyjížděli do Brabcovy ulice, kde zasahovali u pětasedmdesátileté ženy. Po ošetření byla při vědomí a převezli ji do nemocnice. Vyjížděli jsme na žádost policie,“ uvedla imluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

Zpěvák Štefan Margita (65) kvůli manželčině nemoci zrušil svůj čtvrteční koncert v Košicích, odkud operní pěvec pochází. „Vážení návštěvníci, s lítostí vám oznamujeme zrušení koncertu ŠTEFAN MARGITA 65. Příčinou zrušení jsou vážné rodinné důvody pana Margity. Za pochopení vám děkujeme a prosíme o respektování soukromí pana Margity a jeho rodiny,“ stojí v oznámení Státní filharmonie Košice.

Hana Zagorová loni prodělala covid s těžkým průběhem a s vysokými horečkami ji museli hospitalizovat v nemocnici. Kvůli postcovidovému syndromu, se kterým má stále potíže, se na doporučení lékařů v létě rozhodla zrušit veškeré koncerty do konce října.

„Moji milí, vzhledem k mému zhoršenému zdravotnímu stavu důsledkem loňského prodělání covidu musím respektovat doporučení lékařů a bohužel zrušit, od 5. 8. do 30. 10. 2021, veškeré svoje koncerty. Je mi to strašně líto, Hanka.“ Napsala tenkrát Zagorová na sociálních sítích.

Na veřejnosti se pak ukázala jen na oslavě 65. narozenin manžela ve Státní Opeře a pak před více jak týdnem na svatbě Michala Kindla, který s Margitou spolupracoval na jeho nové desce.

Před rokem se zpěvačka svěřila s tím, jak se cítí po prodělané koronavirové nákaze. V Rádiu Impuls vyzvala posluchače k tomu, aby dodržovali všeobecně důležitá hygienická pravidla, a chránili tak hlavně starší lidi ve svém okolí.

„Už jsem z toho venku. Koronavirus je ale taková mrška, která je hodně oslabující. Musíme na sebe proto dávat větší pozor. Jsme s manželem moc rádi, že už to máme za sebou, a těšíme se z toho, že jsme na světě,“ řekla na konci září 2020 Hana Zagorová v rozhovoru pro Rádio Impuls.