Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Hra o pravé trůny. Fanoušci seriálu po celém světě hledají repliky Železného trůnu

Kultura

  10:53
LOS ANGELES - „Ve hře o trůny buď zvítězíš, nebo zemřeš.“ Televize HBO ku příležitosti blížící se premiéry poslední série Hry o trůny uspořádala pro fanoušky soutěž Cesta za trůnem (Quest for the Throne). Po celém světě je na různých lokacích ukryto šest Železných trůnu známých ze seriálu. Čtyři již byly nalezeny a na nálezce čekala hodnotná odměna.

Železný trůn ze seriálu Hra o trůny. foto: Reuters

Hra o trůny - 8. série: Kit Harington jako Jon Sníh.
Hra o trůny - 8. série: Lena Headeyová jako Cersei Lannister.

Šest replik Železného trůnu na šesti místech po celém světě. Čtyři z nich fanoušci již nalezli - jeden se skrýval v lese v Anglii, druhý na ledové planině v severním Švédsku, třetí nedaleko Madridu ve Španělsku a čtvrtý ve skalách v severovýchodní Brazílii.

21.března 2019 v 13:16, příspěvek archivován: 26.března 2019 v 12:29

The King and Queen in the North! #ForTheThrone #ThroneoftheNorth https://t.co/kOPbDP9KRn https://t.co/dej7BkOCa5

Šťastní nálezci za svou snahu získali zlatou korunu. K té ale zatím bohužel nebyly zveřejněné fotky. Pro zbytek hledačů ale hra nekončí - někde jsou poschovávány ještě další tři trůny.

23.března 2019 v 23:14, příspěvek archivován: 26.března 2019 v 12:43

You don't have to be the first to the throne, to be part of its legacy. You still have 9 days to take your rightful place on the Throne. Join the Quest #ForTheThrone https://t.co/UeZccZ2euu https://t.co/1OiCAG964z

HBO trůny zveřejňuje postupně. Ke každému připojí na svém účtu na YouTube tři videa s rotací 360 stupňů - jedno natočené za úsvitu, druhé odpoledne a třetí za soumraku. Fanoušci se podle videí mají zorientovat, kde by trůn případně mohl být a v ideálním případě ho dojít přímo najít. Jako poslední byla zveřejněna trojice videí, na kterých je Trůn ledu (Throne of Ice).

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!