Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Hřebejk chystá komedii Zakázané uvolnění. Podívejte se na ukázku

Kultura

  6:20
Svatební den v jedné zapadlé vesnické hospodě - to je rámec komedie, kterou Hřebejk natočil podle stejnojmenné divadelní hry Petra Kolečka. Premiéra je naplánována na 5. června, v hlavních rolích se představí Zuzana Stavná, Jana Stryková a Hana Vagnerová.

Hana Vagnerová, Zuzana Stavná, Jana Stryková a Jan Hřebejk foto: Bontonfilm

Původní divadelní inscenace měla v režii Daniela Špinara premiéru 15. září 2012 v A studiu Rubín. Filmový scénář připravil Kolečko společně s Janem Hřebejkem. Petr Kolečko je mimo jiné spoluautor scénáře k filmu a seriálu Okresní přebor nebo televiznímu sitcomu Čtvrtá hvězda.

ČTĚTE TAKÉ

Autory hudby k filmu jsou Ivan Acher a Lenka Dusilová, titulní píseň bude dílem Michala Hrůzy. Ivan Acher zkomponoval hudbu k více než 120 divadelním inscenacím, 20 tanečním představením a 15 filmům a dokumentům. Zkušenost s filmovou muzikou má rovněž Lenka Dusilová – před časem napsala a nazpívala úvodní píseň k roadmovie Rodina je základ státu

Zakázané uvolnění se odehrává během jednoho svatebního dne v zapadlé vesnické hospodě. Spíš než o hospodě či o hokeji je ale o tom, že každá žena má své tajemství, které občas přestane být tajemstvím v tu nejméně vhodnou chvíli... Co všechno se může říct a stát, když se v zapadlé vesnické hospodě opijí unesená nevěsta, ženský svědek jejího ženicha a životem protřelá barmanka, a ženich, jenž to všechno může zachránit a zastavit, nepřichází a nepřichází? Tři ženy a tři příběhy - v podání Zuzany Stavné, Jany Strykové a Hany Vagnerové, kterým v mužských partech sekundují Ondřej Sokol a Igor Orozovič.

Autor: