Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hřebejkova Kráska zabodovala v USA

Kultura

  14:36
PRAHA - Snímek Jana Hřebejka a Petra Jarchovského Kráska v nesnázích vynesl autorům hlavní cenu za celovečerní film na mezinárodním filmovém festivalu v Denveru. Zvítězil v konkurenci 108 filmů.

Snímek Jana Hřebejka a Petra Jarchovského Kráska v nesnázích získal na mezinárodním festivalu v Denveru hlavní cenu za nejlepší celovečerní film. Stalo se tak v konkurenci 108 filmů ze dvaatřiceti zemí. ČTK to dnes oznámil jeho producent Ondřej Trojan.

"Těší nás to o to více, že toto ocenění jsme získali v Americe, kam na jaře půjdeme do distribuce," uvedl Trojan. Mezi konkurenčními snímky byla podle něj například i Almodóvarova španělská dobrodružná komedie Volver, která má šest nominací na Evropské filmové ceny a v San Sebastianu získala ocenění mezinárodní federace filmového tisku FIPRESCI jako nejlepší film roku.

Z českých titulů byly v Denveru ještě snímky Indián a sestřička a Slámovo Štěstí.
Krásce v nesnázích udělila letos v červenci porota Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech zvláštní cenu. V české distribuci se tento film objevil v září, dosud ho podle Trojana zhlédlo na 270.000 diváků.

Autoři: ,

Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku
Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku

Profesionální trenér sportovců-profesionálů i hobbíků, vytrvalec a závodník, Jan Kempa, je mužem činu. Svůj život obrátil v patnácti doslova...