Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kniha Hlava v hlavě dětem hlavu (ne)zamotá

Kultura

  14:00
Co vznikne, když dají hlavy dohromady trojnásobný finalista Ceny Jindřicha Chalupeckého David Böhm a spisovatel a překladatel Ondřej Buddeus? Hravá kniha, která potěší zvídavé děti, ale i třeba i dospělé.

Z knihy Hlava v hlavě foto: Labyrint

Originální knížka - skládačka, kterou její autoři nazývají hlavopedií, je publikace určená především pro dětského čtenáře, ale určitě do ní rád nahlédne i "hračičkově" naladěný dospělý.

Jak to funguje v lidksé hlavě? Co všechno dokáže mozek? Kde se bere chuť? Kdo jsem já, kdo jsi ty, a jak se k sobě dostaneme, když chceme dát hlavy dohromady..? Knížka nápaditou a hravou formou pomáhá pochopit základní skutečnosti týkající se hlavy, mozku a jeho fungování. Výsledkem je vizuálně nápaditá a poetická kniha, spojující humor, zábavu i poučení, v níž na všetečné dětské otázky odpovídají nejen neurolog, boxer či detektiv.

Z knihy Hlava v hlavě

David Böhm (1982) je absolvent Akademie výtvarných umění v Praze a trojnásobný finalista Ceny Jindřicha Chalupeckého. Společně se svou sestrou Terezií Böhmovou vydal knihu Ticho Hrocha, která získala Zlatou stuhu za nejlepší výtvarný počin v soutěži Nejkrásnější knihy roku 2009. Ondřej Buddus (1984) na Filozofické fakultě UK vystudoval norštinu a překladatelství – němčinu. Překládá, píše a je šéfredaktorem časopisu Psí víno. V roce 2013 mu byla udělena Cena Jiřího Ortena za knížku rorýsy

Knížku vydává nakladatelství Labyrint v edici Raketa, věnované dětským knihám.

ČTĚTE TAKÉ

Autor: