Sobota 22. června 2024, svátek má Pavla
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Krátkovlasý Thor proti Hulkovi. Trailer na novou ‚marvelovku‘ porazil i Star Wars

Kultura

  16:00
Trailer na snímek Thor: Ragnarok (česká premiéra 26. října) od studia Marvel se krátce po svém uvedení stal se 136 miliony shlédnutí nejsledovanějším trailerem v historii společnosti Disney, pod kterou Marvel patří. Porazil tak i trailery na všechny epizody Hvězdných válek. Podle kritiků právě trailer ukázal, že nový Thor nabídne něco, co značce citelně chybělo.

Snímek Thor: Ragnarok. foto: Walt Dinsey Pictures

Trailer na nového Thora vyšel v pondělí odpoledne. Film, který do té doby nebyl mediálně příliš probírán, se ze dne na den stal jednou z nejsledovanějších novinek. Ukázku za dvacet čtyři hodin vidělo 136 milionů lidí, což je nejvíce v historii společnosti Disney. Pod Disney kromě Marvelu patří i takový giganti, jako Lucasfilm (Star Wars) nebo Pixar (Hledá se Dory, Toy Story).

Disneyho film Kráska a zvíře představuje prvního gaye. Rusko uvažuje o zákazu

Do této chvíle trailerový rekord držela Kráska a zvíře s Emmou Watson a 127 miliony shlédnutí za jeden den. Trailer na snímek Star Wars: Síla se probouzí se po jednom dni zastavil na čísle 112 milionů shlédnutí. Nejsledovanějším trailerem všech dob za tuto krátkou dobu je ale ukázka k filmu To od Stephena Kinga, která přilákala celých 197 milionů diváků.

Ukázka na nového Thora se nese v jiném duchu, než první dva díly, které se podle kritiků braly příliš vážně. Vypadá to, že se nový film ale inspiroval v úspěšných Strážcích Galaxie, kteří kromě laserových paprsků stříleli i ostré a vtipné hlášky. Celé video kolem sebe jasně vysílá ducha osmdesátých let, což je dáno jak křiklavou vizualizací loga, tak písni Immigrant Song od kapely Led Zeppelin, která trailer podbarvuje. Zároveň, ačkoliv hýří akcí, ukazuje trailer i onu vtipnou stránku snímku, který se patrně nebojí udělat si srandu sám ze sebe.

Ostříhaného Thora postaví do arény proti Hulkovi, pročež Thor zmatenému publiku se smíchem oznámí, že je to skvělé, že se oba znají z práce. Hulk to ovšem stejně necítí a do blonďatého Asgarďana se pustí. Za filmem v režisérském křesle sedí Taika Waititi, který se dříve podespal na výborné a rozpustilé upírské komedii Co děláme v temnotách. Komediální vlivy se tedy určitě nezapřou ani v novém Thorovi.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!