Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Munzar se vrátil na filmová plátna v novém Hřebejkově filmu

Kultura

  8:19aktualizováno  21:33
PRAHA - Na dvou místech v Praze - v multikině Palace Cinemas ve Slovanském domě a v kině Lucerna měla večer premiéru novinka režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Petra Jarchovského nazvaná Nevinnost.

Herci z filmu Nevinnost - Jan Hřebejk, herečky Anna Linhartová a Aňa Geislerová, autorka hudby Vladivojna La Chia a herec Ondřej Vetchý foto: ČTK

Projekcí se tradičně zúčastnili tvůrci i herci tohoto snímku na téma mezilidských vztahů, který spadá do žánru kriminálního thrilleru. Přitom vypráví především o lásce, která motivuje jednání všech postav, a jejích nejrůznějších podobách. Začíná jako detektivka, v níž se odkrývají letitá traumata a bolestné křivdy, a má nečekanou pointu.

Do snímku režisér obsadil například Ondřeje Vetchého, Aňu Geislerovou, Hynka Čermáka, Zitu Morávkovou, Alenu Mihulovou, Annu Linhartovou a také Luďka Munzara, který v něm vystupuje jako hlava rodinného klanu. Munzar se naposledy objevil na filmovém plátně ve Vláčilově filmu Mág a vrací se téměř po pětadvacetileté pauze.

Hřebejk však pro svůj snímek objevil i divadelního herce Hynka Čermáka, často využívaného v televizních seriálech. Za obohacení každého filmu pokládá, když někteří z herců nejsou příliš známí. Čermák je pátou sezonou členem Městských divadel pražských, často však hostuje mimo ně. Před Vánoci zazářil v Dejvickém divadle v inscenaci hry Patricka Marbera Kdo rozdává, rozhodne. Od podzimu vystupuje s Lindou Rybovou v Divadle Palace ve hře Africká královna, známé díky oscarovému snímku režiséra Johna Hustona ze začátku 50. let.

Ondřej Vetchý

Ve filmu Nevinnost hraje Čermák bývalého psychologa, nyní detektiva. S Hřebejkem pracoval poprvé. "Překvapil mě tím, jak je schopný na place pracovat na scénáři. Že je schopen o jakémkoliv nápadu, který někdo z tvůrčího týmu má, uvažovat, dotáhnout do konce a uplatnit. Vychází z herců a má je evidentně rád, je hereckým režisérem," řekl před premiérou Čermák.

Scénář prý četl jedním dechem a byl z něj nadšen, protože byl dokonalý. "Pak jsem byl překvapen, že bezprostředně před kamerou to šlo ještě dál," dodal.

Autoři: ,

Rozdáváme samoopalovací fluid ZDARMA
Rozdáváme samoopalovací fluid ZDARMA

Toužíte po dokonalé letní barvičce bez rizika spálení? Vyzkoušejte lehký přírodní samoopalovací krém na obličej i tělo od Manufaktury. Zapojte se...