Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Na koncerty v Praze beatboxeři Bauchklang stále vzpomínají

Kultura

  14:49
Rakouská beatboxová formace Bauchklang vystoupí již tuto sobotu, 3.října, v Paláci Akropolis. Alex Böcke říká, že "lidský hlas lidi propojuje".

Bauchklang foto: Per Tramer

Těšíte se už do Prahy? Vzpomínáte někdy na váš minulý pražský koncert?
Samozřejmě že se na další hraní velmi těšíme. Poslední vystoupení v roce 2005 v Paláci Akropolis a v roce 2007 v Abatonu byla skvělá a dodnes na ně vzpomínáme.

Na co se mohou těšit Vaši příznivci tentokrát? Zahrajete jim v sobotu v pražském Paláci Akropolis něco speciálního?
Většinu repertoáru bude tvořit poslední živé album Live in Bombai (zatím bylo vydáno pouze v Rakousku, Německu a Švýcarsku, ale on-line je k dostání po celém světě), ale během vystoupení uslyšíte také některé nové věci z připravovaného studiového alba, které vyjde v březnu příštího roku.

Slyšeli jste o českém Beatburger Bandu, kteří vám budou sobotní koncert otevírat?
Zatím jsem o nich neslyšel, ale díval jsem se na jejich myspace a jsou docela cool. Těším se, až se s nimi poznáme a možné uděláme společně malý jam... Uvidíme

Máte nějaké hudební idoly? Napadá Vás někdo, kdo by Vás pozval v roli hostů a splnil vám tak sen?
Máme mnoho stylů, ze kterých čerpáme inspiraci, ne přímo konkrétní umělce. Seznámili jsme se ale s úžasnou americkou performerkou mluvené poezie, Ursulou Rucker, se kterou jsme strávili hodně času a dokonce natočili společný track na naše připravované album a v prosinci budeme mít v Rakousku dokonce společný koncert.

Nedávno jste se vrátili z turné po Indii, ze kterého vyšlo i live DVD. Jaká to byla zkušenost pro Evropany?
Ano, loni jsme navštívili osm měst a byl to skvělý zážitek. Na začátku jsme nevěděli, co očekávat, ale když jsme viděli ty lidi, stejné jako kdekoliv jinde, kteří reagují na naši hudbu a protože lidský hlas lidi propojuje, jsme si jistí, že ať přijedeme hrát kamkoliv, vždycky to bude jiskřit!

Chystáte prý nové album. V čem se od toho předchozího bude lišit?
Nové album je de facto hotové, stále ale hledáme partnera, s jehož pomocí ho vydáme, protože od roku 2008 nejsme zapsáni u žádné nahrávací společnosti. Našim velkým cílem bylo, znovu se co nejvíce přiblížit živému zážitku, a uspěli jsme! Dalším velkým rozdílem oproti minulým albům je, že poprvé máme hosty: Ursula Rucker a Rouda, performeři mluvené poezie a Indra a TEZ, beatboxeři z Německa a Francie.

Autoři: