Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kultura

Baldwina čeká soud za smrt kameramanky při natáčení. Za neúmyslné zabití mu hrozí až 18 měsíců vězení

Americký herec Alec Baldwin se vzpamatovává z nešťastné nehody, kdy při natáčení smrtelně postřelil kameramanku a zranil režiséra filmu Rust. (22. října 2021) foto: AP

Okresní prokurátorka ve státě Nové Mexiko na jihozápadě USA ve čtvrtek obžalovala amerického herce Aleca Baldwina z neúmyslného zabití. Herec v roce 2021 smrtelně postřelil 42letou kameramanku Halynu Hutchinsovou během natáčení westernu Rust.
  19:01

Prokurátorka Mary Carmacková-Altwiesová obžalovala z neúmyslného zabití 64letého Baldwina a Hannah Gutierrezovou-Reedovou, která pro film obstarávala zbraně.

„Po důkladném přezkoumání důkazů a zákonů státu Nové Mexiko jsem rozhodla, že existuje dostatek důkazů pro vznesení obžaloby z trestného činu proti Alecu Baldwinovi a dalším členům filmového štábu snímku Rust,“ uvedla prokurátorka. „Z mého pohledu nikdo nestojí nad zákonem a každý si zaslouží spravedlnost,“ dodala žalobkyně.

Natáčení nízkorozpočtového filmu se odehrávalo na ranči Bonanza Creek u Santa Fe v Novém Mexiku. Baldwin při něm 21. října 2021 vystřelil ze zbraně, v níž byl ostrý náboj. Předtím mu však bylo sděleno, že zbraň není nebezpečná. Dvaačtyřicetiletá kameramanka Hutchinsová přišla o život a 48letý režisér Joel Souza utrpěl zranění ramene.

Baldwin se dohodl s rodinou zastřelené kameramanky. Film bude pokračovat

Asistent režie David Halls podepsal dohodu o přiznání viny ve věci nedbalého používání smrtící zbraně, uvedla prokurátorka.

Podle zákonů Nového Mexika hrozí za neúmyslné zabití až 18 měsíců vězení a pokuta ve výši 5000 dolarů (110 500 korun).

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!