Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Panství Downton srdečně zve hosty. Snímek podle populárního seriálu představuje ukázku

Kultura

  18:00
PANSTVÍ DOWNTON/LONDÝN - Seriál Panství Downton (Downton Abbey) se dočká i filmového zpracování. Příběh by měl být opět plný emocí. Ve filmu se také vrátí staré známé herecké tváře. Snímek zamíří do kin v září 2019.

Panství Downton

O příběhu toho zatím mnoho známo není. Herec Allen Leech, tvář Toma Bransona, prozradil, že film bude velmi emotivní. Magazínu Vanity Fair řekl: „Je to klasický Fellowes (autor seriálu, pozn. aut.), takže skončíte v slzách.“ Toho, že se seriál přemístí z televizních obrazovek na plátna kin, se prý diváci nemusejí obávat. „Je to obrovský a epický příběh, který kinům neudělá ostudu,“ dodává Leech. 

Violet Crawleyová (Maggie Smithová), hraběnka z Granthamu. Seriál Panství...
Lady Mary Crawleyová (Michelle Dockeryová) a Henry Talbot (Matthew Goode)....

Podle magazínu People by se v chystaném filmu měla objevit řada známých tváří – Michelle Dockeryová (Lady Mary Talbotová), Laura Carmichaelová (Lady Edith Pelhamová), Hugh Boneville (Lord Robert Crawley) a Elizabeth McGovernová (Lady Cora Crawleyová). Vrátit by se měla i většina sluhů rodiny Crawleyových, ztvárněných například herečkou Joane Froggattovou (Anna Batesová).

Herečka Lily Jamesová, která ztvárnila postavu Lady Rose, pro People uvedla, že se ve filmu pravděpodobně neobjeví. „Byla bych moc ráda, kdybych se vrátila, ale film nemůže být jako vánoční speciál. Není tam pro Rose místo,“ vysvětlila Jamesová.

Autorem scénáře je stejně jako u seriálu Julian Fellowes. Režie by se měl chopit Brian Percival. Ten kromě filmu Zlodějka kniha na motivy knižního bestselleru Markuse Zusaka režíroval několik epizod seriálu Panství Downton. 

Populární seriál Panství Downton z produkce televize ITV je jedním z nejúspěšnějších seriálů vůbec. Popisuje osudy obyvatel smyšleného britského panství Downton. Televize ITV natočila šest sérií o celkovém počtu padesáti dvou dílů. První díl začíná roku 1912 potopením Titanicu a poslední končí v roce 1925. Seriál má na kontě celou řadu cen včetně tří Zlatých glóbů a úctyhodných patnácti televizních cen Emmy.  Po třetí sérii seriál rapidně nabral na popularitě a začal se vysílat ve více než 200 zemích. V České republice ho vysílala Česká televize.

Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?
Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?

Pokožka novorozenců a kojenců je tenká, zranitelná a má méně melaninu, což je pigment, který chrání pokožku před slunečním zářením. Kůže miminka je...