Úterý 30. listopadu 2021, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zlatá doba v New Yorku. Dramatický seriál volně naváže na Panství Downton

Kultura

  18:00
Jullian Fellowes, tvůrce úspěšného seriálu Panství Downton (Downton Abbey) oznámil, že se fanoušci dočkají v roce 2019 volného pokračování. Seriál Zlatá doba (The Gilded Age) zavede diváky do New Yorku osmdesátých let devatenáctého století.

Lady Mary Crawleyová (Michelle Dockeryová). Seriál Panství Downton. foto: ITV - IMDB

Zlatá doba byla podle Fellowese připravována již od roku 2012, ale teprve teď je jasné, že se do televize dostane v roce 2019. Seriál se zaměří na rodiny z různých sociálních skupin, které se musejí vyrovnat s finančním „boomem“, který město postihne. Některé rodiny zázračně zbohatnou a jiným, zaběhnutým rodinám, jako byly slavné a mocné rodiny Astorů a Vanderbiltových, se na celou situaci dívají s nevolí.

„Napsat Zlatou dobu byl pro mě splněný sen,“ vyjádřil se o projektu Fellowes. „Vždycky mě ta doba fascinovala, ale až televize NBC mi dala možnost představit ji modernímu publiku,“ dodal.

Violet Crawleyová (Maggie Smithová), hraběnka z Granthamu. Seriál Panství...
Lady Mary Crawleyová (Michelle Dockeryová) a Henry Talbot (Matthew Goode)....

„Dříve žila jedna mocná žena, Caroline Astorová, přímý potomek původních kolonizátorů Ameriky ze sedmnáctého století. Měla pocit, že jí její původ dává moc rozhodovat o tom, kdo v New Yorku něco znamená. Byla velmi mocná,“ přibližuje Fellowes jednu z hlavních postav plánovaného díla.

Panství Downton je jedním z nejúspěšnějších televizních seriálů posledních let.  Má na kontě patnáct televizních cen Emmy (a 69 nominací). Dočkal se šesti sérií. Po třetí sérii rapidně nabral na popularitě a začal se vysílat ve více než 200 zemích. V České republice seriál vysílá Česká televize.

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat