Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Pařížský Bataclan otevře po loňském teroristickém masakru, první zazpívá Sting

Kultura

  11:36aktualizováno  12:32
PAŘÍŽ - Pařížský klub Bataclan se po loňském krvavém útoku islamistů znovu otevře v sobotu 12. listopadu. Slavnostní obnovení provozu zahájí koncert britského zpěváka Stinga, uvedl dnes web listu Le Parisien.

Britský zpěvák Sting foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Sting bude prvním umělcem, který v klubu vystoupí rok po teroristickém útoku, jenž v místním hudebním sále 13. listopadu 2015 zabil 90 lidí a desítky dalších zranil. Výtěžek z koncertu dostane sdružení obětí a pozůstalých, oznámil bývalý frontman kapely Police na svém webu.

Druhý den se u Bataclanu uskuteční pietní shromáždění, při němž podle francouzských médií bude odhalena pamětní deska. Ceremoniálu v den výročí útoku se kromě příbuzných obětí zřejmě zúčastní i členové americké skupiny Eagles of Death Metal, jejíž představení masakr přerušil. Na středu 16. listopadu je naplánováno vystoupení britského rockera Peteho Dohertyho, o kterém se původně předpokládalo, že bude prvním účinkujícím ve znovuotevřeném klubu.

Koncertní dům Bataclan.
Členové kapely Eagles of Death Metal v úterý přišli vzdát hold 89 obětem při...

Při večerních atentátech 13. listopadu 2015 zabili v Bataclanu tři islamističtí útočníci 90 lidí. Takřka souběžně zavraždili jiní islamisté na sportovním stadionu a ve dvou pařížských restauracích dalších 40 lidí.

Autor: