Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kultura

Populární moderátor Corden má problémy. Jeho vystoupení uráží gaye, tvrdí kritici

Moderátor a herec James Corden. foto: WIKIMEDIA COMMONS - iDominick

LOS ANGELES - James Corden si zahrál jednu z výrazných rolí ve filmu The Prom. Jeho výkon ve snímku o homosexuálním páru ale kritici a internet hodnotí jako homofobní. Snímek se v nabídce Netflixu objeví 11. prosince.
  5:00

James Corden v novém filmu ztvárnil postavu Barryho Glickmana, homosexuála a úspěšné broadwayské hvězdy. Spolu se svou kamarádkou Dee Dee Allenovou (Maryl Streepová) se chystá pomoct s organizováním maturitního bálu pro lesbickou dívku z Indiany a její přítelkyni.

Snímek byl kritikům předveden ještě před prosincovou premiérou. Recenze jsou vesměs pochvalné, ale téměř všechny kritizují herecký výkon Jamese Cordena jako necitlivý. Například podle magazínu Indiewire Corden přehrává natolik, že to působí jako výsměch homosexuálům. 

Kritika se točí také okolo faktu, že snímek si zakládá na citlivosti vůči sexuálním menšinám. Výkon Jamese Cordena, který je ale ve skutečném životě heterosexuálem, je s tím v přímém rozporu. 

Snímek je jinak hvězdně obsazený. Kromě výše uvedených herců se v něm objeví i  Nicole Kidmanová, Andrew Rannells nebo Kerry Washingtonová. O režii se postaral Ryan Murphy (Jíst, meditovat, milovat, seriál American Horror Story).