Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Potvrzeno: Madonna znovu vystoupí v Praze

Kultura

  10:44
PRAHA - Americká popová zpěvačka Madonna vystoupí 13. srpna v Praze. Do české metropole dorazí v rámci obnoveného turné Sticky & Sweet, s nímž loni vystupovala v Evropě a v Severní i Jižní Americe. Jako host vystoupí hudební producent a dýdžej Paul Oakenfold.

Madonna v Praze foto: Alžběta Jungrová, Lidové noviny

Informace o vystoupení Madonny, které se uskuteční pod širým nebem na Chodově, přinesly již před časem zpěvaččiny internetové stránky. Podle Nováka budou vstupenky v prodeji od 14. února. Jejich cena se bude pohybovat od 995 do 7995 korun. "Každý zákazník si může koupit maximálně šest kusů vstupenek najednou," upozornil Novák.

Dva po sobě jdoucí pražské koncerty Madonny v Sazka Areně v roce 2006 se prodaly za méně než dvě hodiny. V Praze Madonna vystoupí pod širým nebem v místech, kde se před lety hovořilo o výstavbě koncertního areálu. "Dočasná scéna bude mít kapacitu 55.000 až 75.000 diváků," řekl Novák s tím, že společnost Live Nations neuvažuje o vybudování stálého koncertního areálu. S využitím lokality mezi dálnicí D1 a ulicí Na Jelenách ke koncertům zahraničních umělců dala souhlas radnice Prahy 11.

Podle rozpisu, který byl zveřejněn na zpěvaččiných oficiálních stránkách, navštíví Madonna během července a srpna 22 míst, z toho vedle Prahy dalších 15 evropských měst, která během loňské části koncertní šňůry vynechala. Letošní turné zahájí zpěvačka 4. července v Londýně a ukončí ho 20. srpna v Lublani. Mezi zastávkami je i 13 míst, kde Madonna ještě nikdy nevystoupila.

Madonna bude na turné hrát především písně z nejnovějšího alba Hard Candy, zaznít by ale měly i hity z dřívějška, například Ray Of Light nebo Like A Prayer.

"Je to pro mne poprvé. Nikdy dříve jsem neprodloužila koncertní turné. Jsem šťastná, že mohu být zpět na cestě, navštívit místa, kde jsem nikdy nebyla, a vrátit se na místa, která miluji," sdělila Madonna k nově oznámeným koncertům v tiskovém prohlášení.

Turné Sticky & Sweet bylo nejvýnosnější koncertní šňůrou roku 2008. Podle magazínu Pollstar turné padesátileté hvězdě vydělalo 281,6 milionu dolarů (5,9 miliardy korun). Nejblíže Česka během něj Madonna vystupovala ve Vídni a v Berlíně. Turné vidělo přes 2,3 milionu fanoušků v 58 městech.
Autor: