Pátek 10. dubna 2020svátek má Darja 17 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Padesátiletá Madonna se rozvedla

Soud v Londýně rozvedl popovou zpěvačku Madonnu s britským filmovým režisérem Guyem Ritchiem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Soud v Londýně rozvedl popovou zpěvačku Madonnu s britským filmovým režisérem Guyem Ritchiem. | foto: AFP

LONDÝN Soud v Londýně dnes po osmi letech manželství rozvedl americkou popovou zpěvačku Madonnu s britským filmovým režisérem Guyem Ritchiem. Podle britské televize Sky News požádala Madonna o rozvod kvůli Ritchieho "nerozumnému jednání".

Londýnský soud rozhodoval o 17 rozvodech a Madonna s Ritchiem přišli na řadu jako šestí. Celá procedura trvala jen minutu a přítomni byli jen novináři, uvedla Sky News. Soud rozhodl o rozvodu jen předběžně. Po šesti týdnech a jednom dni od dnešního verdiktu by pak měl být pár rozveden definitivně.

Madonna a Ritchie se vzali v prosinci 2000 na skotském zámku Skibo po dvouleté známosti. V médiích se již delší dobu objevovaly zprávy o jejich sporech a údajném románku Madonny s americkým baseballistou Alexem Rodriguezem. Britské bulváry se také předháněly ve zprávách o tom, že Ritchiemu vadí Madonnina posedlost prací a cvičením, zatímco jí se nezdálo, že vysedává s kamarády u piva. Madonna byla vdaná už jednou, v roce 1985 si vzala herce Seana Penna.

Britský tisk uvedl, že padesátiletá Madonna a o deset let mladší Ritchie se rozvádějí v rámci zrychlené procedury. Znamená to, že se dohodli na rozdělení majetku i na péči o své dvě děti.

Zpěvačka má s Ritchiem osmiletého syna Rocca a z předchozího vztahu s osobním trenérem Carlosem Leonem dvanáctiletou dceru Lourdes. V květnu povolil soud v Malawi Madonně plnou adopci tříletého malawiského chlapce Davida Bandy, kterého měla s Ritchiem už delší dobu v péči. Oba chlapci budou žít částečně s matkou v Americe a částečně s otcem v Británii. Lourdes bude s Madonnou v New Yorku.

Podle britských médií si zpěvačka podrží svůj majetek, jehož výše se odhaduje na 300 milionů liber (9,17 miliardy korun). Ritchie, jehož majetek podle odhadů činí na 30 milionů liber, od Madonny prý žádné peníze nechtěl. "Už se to táhlo moc dlouho. Nikdy nešlo o peníze," řekl režisér deníku Daily Mirror.

Madonna mu údajně nabídla deset milionů liber, ale Ritchie to prý odmítl. Podle deníku neměl při dohadování rozvodu žádné námitky, dokud Madonna nechtěla, aby jejich děti žily trvale v New Yorku.

Daily Mirror napsal, že čtyři domy, které dosavadní manželé vlastní v londýnském Marylebone, budou prodány a o peníze se oba rozdělí. Ritchie si prý nechá venkovské sídlo Ashcombe House v hrabství Wiltshire a hospodu Punchbowl, kterou koupili v londýnském Mayfairu. Madonna dostane dům v Beverly Hills a dva newyorské byty, uvedl bulvární deník.
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Testujeme 75 mlék Hami. Přihlaste se o ně!
Testujeme 75 mlék Hami. Přihlaste se o ně!

Kojení je tou nejlepší variantou pro všechna miminka, ale může se stát, že z nějakého důvodu musíte přejít na umělou stravu. Výběr je velmi široký, a tak jsme pro vás nachystali testování se značkou Hami.