Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Padesátiletá Madonna se rozvedla

Magazín

  11:58
LONDÝN - Soud v Londýně dnes po osmi letech manželství rozvedl americkou popovou zpěvačku Madonnu s britským filmovým režisérem Guyem Ritchiem. Podle britské televize Sky News požádala Madonna o rozvod kvůli Ritchieho "nerozumnému jednání".

Soud v Londýně rozvedl popovou zpěvačku Madonnu s britským filmovým režisérem Guyem Ritchiem. foto: AFP

Londýnský soud rozhodoval o 17 rozvodech a Madonna s Ritchiem přišli na řadu jako šestí. Celá procedura trvala jen minutu a přítomni byli jen novináři, uvedla Sky News. Soud rozhodl o rozvodu jen předběžně. Po šesti týdnech a jednom dni od dnešního verdiktu by pak měl být pár rozveden definitivně.

Madonna a Ritchie se vzali v prosinci 2000 na skotském zámku Skibo po dvouleté známosti. V médiích se již delší dobu objevovaly zprávy o jejich sporech a údajném románku Madonny s americkým baseballistou Alexem Rodriguezem. Britské bulváry se také předháněly ve zprávách o tom, že Ritchiemu vadí Madonnina posedlost prací a cvičením, zatímco jí se nezdálo, že vysedává s kamarády u piva. Madonna byla vdaná už jednou, v roce 1985 si vzala herce Seana Penna.

Britský tisk uvedl, že padesátiletá Madonna a o deset let mladší Ritchie se rozvádějí v rámci zrychlené procedury. Znamená to, že se dohodli na rozdělení majetku i na péči o své dvě děti.

Zpěvačka má s Ritchiem osmiletého syna Rocca a z předchozího vztahu s osobním trenérem Carlosem Leonem dvanáctiletou dceru Lourdes. V květnu povolil soud v Malawi Madonně plnou adopci tříletého malawiského chlapce Davida Bandy, kterého měla s Ritchiem už delší dobu v péči. Oba chlapci budou žít částečně s matkou v Americe a částečně s otcem v Británii. Lourdes bude s Madonnou v New Yorku.

Podle britských médií si zpěvačka podrží svůj majetek, jehož výše se odhaduje na 300 milionů liber (9,17 miliardy korun). Ritchie, jehož majetek podle odhadů činí na 30 milionů liber, od Madonny prý žádné peníze nechtěl. "Už se to táhlo moc dlouho. Nikdy nešlo o peníze," řekl režisér deníku Daily Mirror.

Madonna mu údajně nabídla deset milionů liber, ale Ritchie to prý odmítl. Podle deníku neměl při dohadování rozvodu žádné námitky, dokud Madonna nechtěla, aby jejich děti žily trvale v New Yorku.

Daily Mirror napsal, že čtyři domy, které dosavadní manželé vlastní v londýnském Marylebone, budou prodány a o peníze se oba rozdělí. Ritchie si prý nechá venkovské sídlo Ashcombe House v hrabství Wiltshire a hospodu Punchbowl, kterou koupili v londýnském Mayfairu. Madonna dostane dům v Beverly Hills a dva newyorské byty, uvedl bulvární deník.
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!