Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Přípravy na Madonnin koncert vrcholí: Přijíždí desítky kamionů

Kultura

  11:55
PRAHA - V přírodním amfiteátru na pražském Chodově vrcholí přípravy na koncert nejprodávanější hudebnice 20. století Madonny, který se uskuteční ve čtvrtek večer. Pódium pro americkou popovou ikonu, která je ode dneška v Praze, se bude stavět až do čtvrtečního odpoledne. Řekl to Petr Novák z pořadatelské společnosti Live Nation.

Přípravy na koncert Madonny foto: ČTK/Vondrouš RomanČTK

"Ještě během dneška budou jezdit kamiony s produkcí, jejich počet se zastaví na 64, připravuje se velkoplošná projekce, v rámci vystoupení nebude chybět ani laserová show a bohatý světelný park," uvedl Novák.

Pořadatelé očekávají návštěvu kolem 40.000 diváků. Vstupenky za 995 korun ke stání a 7995 k sezení na tribunu jsou stále k dispozici v předprodejní síti a budou i v den koncertu v pokladnách.

Proti koncertu zpěvačky už dříve protestovali členové občanského sdružení Chodov. Především starší obyvatelé Chodova a okolí se obávají hluku, dopravního kolapsu a nepořádku. Zastupitelstvo Prahy 11 ale koncert schválilo. Madonna do české metropole dnes po půlnoci dorazila z Kodaně. V Praze vystoupí podruhé, tentokrát v rámci obnoveného turné Sticky & Sweet, s nímž loni vystupovala v Evropě a v Severní i Jižní Americe. Na speciálním pódiu v areálu mezi dálnicí D1 a ulicí Na Jelenách se v roli předskokana od 19:00 představí dýdžej Paul Oakenfold, klubová hvězda a autor filmové hudby.Příprava zázemí na pražském Chodově pro čtvrteční koncert americké zpěvačky Madonny

Poprvé byla Madonna v Praze před třemi lety, kdy zazpívala na dvou vyprodaných představeních v tehdejší Sazka Areně (dnes O2 areně). Populární umělkyně po pražském koncertu vystoupí 15. srpna v Polsku, turné by měla zakončit na začátku září v izraelském Tel Avivu.

"O Madonně si myslím, že je lepší herečka, režisérka a producentka než zpěvačka. Zejména v posledních letech předvádí nákladná turné, kolem kterých je vždy dostatek kontroverzních informací, což je cesta ke slávě. Jako zpěvačka je Madonna přeceňována, její písničky jsou jen velmi průměrné," řekl hudební publicista Jaroslav Špulák.

Úspěšné turné Sticky & Sweet zahájila Madonna už loni. I díky němu se stala nejvíce vydělávající hvězdou populární hudby za loňský rok. Zpěvačce turné loni vyneslo 230 milionů dolarů.

Madonna

Padesátiletá Madonna Louise Veronica Cicconeová je považována za nejvýznamnější světovou popovou zpěvačku současnosti. Zpívá od roku 1982, kdy vydala svůj první singl Everybody. Za její doposud nejlepší album je považováno Ray of Light z roku 1998, za které získala čtyři ceny Grammy. V loňském žebříčku 100 nejvlivnějších celebrit časopisu Forbes se umístila na třetím místě. Loni v březnu byla také uvedena do rokenrolové síně slávy.

Po pražském koncertu Madonna vystoupí 15. srpna ve Varšavě. Tento termín se ale nelíbí tamním věřícím. Katolíci si připomínají v ten den svátek Nanebevzetí Panny Marie. Členové Výboru na obranu víry a národních tradic Pro Polonia proto žádají přesunutí termínu. Jiní zase pořadatelské agentuře hrozí soudem, protože vystoupení by prý urazilo "náboženské cítění" věřících, za což v Polsku hrozí až dva roky vězení.

Celkem prodala po celém světě přes 200 milionů desek.

Autor: